1. Siber Dünya Savaşı mı Başladı?

Hürriyet Haber
28.12.2014 - 15:48 | Son Güncelleme:

2014 yılının sonuna gelmişken yıla damgasını vuran en büyük teknolojik olaylar hep bir siber saldırı oldu. 2014 Yılının şu son günlerinde ise olan oldu ve 1. Siber Dünya Savaşı başladı.

Günümüzde her an her yerde karşımıza çıkan teknolojik cihazlar, hayatımızda oldukça fazla yer kaplamaya başladı. Artık her türlü cihazın akıllısı üretilirken internette elbette bu akıllı cihazların vazgeçilmezi oldu.

Teknoloji bu kadar ilerlemişken savaşlarda artık buraya taşındı diyebiliriz. 2014 yılına şöyle bir baktığımızda akıllara gelen en büyük teknolojik gelişmelerin arasında siber saldırılar büyük çoğunlukta. Yılın son günlerine gelmişken de en büyük bomba patladı ve ülkeler arası 1. Siber Dünya Savaşı başladı.

Siber orduların bile kurulduğu günümüzde, şu saatlerde belki de bugüne kadar yaşanmış en büyük siber saldırıyla karşı karşıyayız. İddialara göre, hali hazırda devam eden Amerika Birleşik Devletleri ve Çin Halk Cumhuriyeti arasında yaşanan yoğun siber saldırılar sonucu 1. Siber Dünya Savaşı başladı.
Ülkeler arası gerçekleşen siber saldırıları izlememize imkan sağlayan Norse adlı sitede, bir kaç saattir gerçekleştirilen saldırılar son derece yoğun.

Tüm hackerların gözü bu saldırılara kilitlenmişken Çin ve Amerika arasında oldukça yoğun bir şekilde devam eden bu savaşa diğer ülkelerde katılmaya başladı ve 1. Siber Dünya Savaşı resmen başladı.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı