GeriAvrupa 1.8 tonluk bombaya 20 bin tahliye
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

1.8 tonluk bombaya 20 bin tahliye

1.8 tonluk bombaya 20 bin tahliye
refid:25039943 ilişkili resim dosyası

Dortmund kentinin Hombruch semtinde inşaat sırasında bulunan ve imha edilmeyi bekleyen 2. Dünya Savaşı’ndan kalma 1,8 ton ağırlığında bomba yüzünden bölgede 20 bin kişi tahliye edildi.

DORTMUND’un Hombruch semtinde bulunan İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma 1.8 ton ağırlığındaki bomba, imha edilene kadar özel önlemler alındı. Bombanın imha süreci sırasında evlerinden tahliye edilen 20 bin kişi Westfalenhalle adı verilen salonda toplandı. Buraya getirilen vatandaşlara sağlık hizmetinin yanı sıra, sıcak ve soğuk içecek, çorba ve kek verildi. Bölgede bulunan Marien Hastanesi’ndeki 73 yaşlı hasta da Westfalenhalle’ye getirildi.

Hastalara burada sağlık hizmeti verildi. Bombanın imha edilmesi nedeniyle Westfalenhalle’ye getirilenlerin bekleyişi tam altı saat sürdü.

İKİ TÜRK KORUDU
Bombayı koruma görevi ise Erciyas Şahkulu ile Hasan Özcan’a düştü. Erciyas Şahkulu, elinde çekiçle gelip bombaya vurmak isteyen çılgınları önlemeye çalıştıklarını belirterek şöyle konuştu:

“Görevimiz sırasında olmadık olaylarla karşılaşıyoruz. Bir kasabayı yok edecek olan 1.8 ton ağırlıktaki bombanın etrafına kimseyi yaklaştırmıyoruz. Elinde çekiçle gelip vurmak isteyen mi ararsın, ailesini getirip çocuklarıyla bomba ile fotoğraf çektirmek isteyen mi, yerden iki metre aşağıda bulunan bombanın yanına inip ona dokunmak isteyen mi. Olmadık çılgınları önlemeye çalışıyoruz.” Evli ve iki çocuk babası Hasan Özcan, “Bomba hala etkili ve tehlikeli. Öyle çılgınlarla uğraşıyoruz ki şoktayım. İnsanlar hala tehlikenin bile farkında değil” diye konuştu.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle