Avrupa yüzünü Antalya’ya çevirdi

Tuğçe YILDIZ
20.12.2014 - 01:22 | Son Güncelleme:

Uluslar arası yüzlerce firmayı Antalya’da buluşturan bir adres Expo Center. Daha şimdiden 2015 yılı rezervasyonlarını doldurmaya başladı. Avrupa ülkeleri, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetleri’nden katılımcı, ziyaretçi firmalar sırada.

ANTALYA yeni yılın uluslararası ilk dört fuarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı, Uluslararası Gıda İhtisas Fuarı, Uluslararası Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı ve Uluslararası İçecek İhtisas Fuarı için hazırlıklarını hızla sürdüren Antalya Expo Center, Avrupa ve Ortadoğu’nun yüzünü Antalya’ya döndürdü.

TALEP ARTTI

Avrupa yüzünü Antalya’ya çevirdi
Yurtdışından geçen yıllara nazaran çok daha büyük bir taleple karşılaşıldığını belirten Anfaş Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, fuarlar için Avrupa ülkelerine, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlerine katılımcı, ziyaretçi firma ve grup davetleri yapıldığını söyleyerek şimdiden Anfaş Hotel Equipment ve Anfaş Food Produduct Fuarları kapsamında KKTC Otelciler Birliği, Yunanistan heyeti, Balkan heyeti, Rusya Otelciler Federasyonu, Kazak Turizm Birliği’nden ilgili yöneticilerin katılımıyla birlikte ziyaret sözü alındığını kaydetti.

BALKAN ÇIKARTMASI

Turizm sektöründe çıtalarını yükseltmek isteyen 5 binin üzerinde Balkan Oteli’nin Anfaş Hotel Equipment Fuarı’na çıkartma yapacağı bildirilirken yeniden yapılanma sürecine girmiş otelleriyle Arnavutluk, Makedonya, Kosova, Sırbistan, Gürcistan ve Bosna Hersek’in 80 kişilik heyetle fuarı ziyaret edeceği öğrenildi. Fuar kapsamında 5 yıldızlı otel genel müdürleri, satın alma müdürleri, renovasyona giren otellerin yöneticileri, yeni yatırım firmalarının satın alma müdürleri ile proje müdürleri ve zincir restoranların yöneticileri özel randevulu olarak VIP salonda düzenlenen görüşme programıyla katılımcı firmalarla birebir görüşme imkanı da bulacak.

KÜLTÜRLER ANTALYA’DA BULUŞACAK

Yurtiçi ve Yurtdışından binlerce şefin buluşma noktası da olacak olan Anfaş Hotel Equipment Fuarı’nda Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) önderliğinde 7. Uluslararası Altın Kep Aşçı Yarışması da düzenlenecek. Dünyanın farklı ülkelerinden Michelin Yıldızlı şeflerin katılacağı yarışmada jüriyi ise ünlü isimler oluşturacak. Türkiye’nin gastronomisine çok büyük katkı sağlayacak olan Anfaş Food Product fuarı ise ülkelerin aşçı milli takımlarını Türkiye’de ilk kez bir araya getirecek ve Antalya’da yemek kültürlerini tanıtacak.

2015 YILI FUARLARI

Anfaş Hotel Equipment (26. Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı): 21–24 Ocak 2015
Anfaş Food Product (22. Uluslararası Gıda İhtisas Fuarı): 25–28 Şubat 2015
Anfaş Bevex (4. Uluslararası İçecek İhtisas Fuarı): 25–28 Şubat 2015
Anfaş City Expo (5. Uluslararası Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı): 01–03 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek.
Anfaş Hotel Equipment ve Anfaş Food Product Fuarlarını her sene 45‘ i aşkın ülkeden 40 binin üzerinde profesyonel ziyaret ediyor.


Turizmin gözdesi yeniden doğuyor

Türkiye’nin gözde tatil merkezlerinin başında gelen Antalya’nın Kemer ilçesi, Kemer Belediyesi’nin gerçekleştirdiği yatırımlarla değişim rüzgarı yaşıyor.

YAŞAM standartlarını yükseltecek yatırımlarla her geçen gün kendisini geliştiren Kemer, belediyenin gerçekleştirdiği projelerle çehresini değiştirdi. Başta Rus ve Alman olmak üzere, Avrupalı turistlerin tercihlerinde hep üst sıralarda yer alan ilçe, kongre ve kültür merkezleri, müzeleri, fuarları ve yeşil alanlarıyla örnek bir turizm ilçesi haline geldi.

Avrupa yüzünü Antalya’ya çevirdiFUAR İLE CANLANDI

Ulusal ve uluslararası turizm fuarlarında, özellikle Kemer destinasyonunun ön plana çıkarılmasını amaç edindiklerini söyleyen Kemer Belediye Başkanı MHP’li Mustafa Gül, “Kemer’e gelen turist potansiyelinin Avrupa pazarı bölümünde büyük bir düşüş vardı. Kemer Belediyesi olarak bölgemizin tanıtımı için büyük ataklara başladık. Hedefimiz göreve geldiğimizde dünya çapında Kemer markasını yaratmaktı ve bunu da düzenlediğimiz fuarlar, kültür aktiviteleri ve festivallerle başardık” dedi.

GELECEK NESİL İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM

Kemer Belediyesi olarak çağa ayak uyduran, değişen, değişirken gelişen, dünya çapında bir marka olan ilçemize yakışan bir yönetim sergilediklerini söyleyen Gül, “Şimdiye kadar hep Kemer için çalıştım, bundan sonra da tüm benliğimle, varlığıma ve ekibimle birlikte çalışmaya devam edeceğim. Gelecek seçim için değil, gelecek nesiller için belediyecilik yapıyoruz. Öyle ki; yeni doğan bebekler için mevlüt okuttururken, yaşlılarımızı da unutmuyor 65 yaş üstü tüm büyüklerimizin yeni yaşlarını belediye personelimiz tarafından götürülen pastalar ile kutluyoruz” diye konuştu.

İŞ OLANAĞI YARATTI


İlçe halkının ihtiyaçlarına uygun, tüm vatandaşların katılabileceği Kemer Belediyesi Semt Evi projesini de hayata geçiren Kemer Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve Halk Eğitim Müdürlükleri’yle işbirliğiyle yetişkin eğitimi organizasyonu gerçekleştirdi. Semt evinde verilen eğitimler neticesinde bu güne kadar yüzlerce kişi diploma sahibi olarak kendi işlerini kurdu.

ZORLUKLARI AŞACAĞIZ

Kemer’in hem çehresini hem de sosyokültürel ve ekonomik yapısını değiştirmeyi hedef edindiklerini açıklayan Başkan Mustafa Gül, Büyükşehir Yasası kapsamında belediyeye yeni katılan beldelerin ekonomik sıkıntıları kendilerini zorlasa da halkın daha rahat ve daha kolay hizmete erişebilmesi için zorlukları aşarak, ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı