ANTALYA HABERLERİ

Avrupa Yerel Demokrasi Haftası Etkinliği Düzenlendi

IHA
16.10.2015 - 15:22Son Güncelleme :

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN, 'AVRUPA YEREL DEMOKRASİ HAFTASI' ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

IHA

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından "Avrupa Yerel Demokrasi Haftası" etkinliği düzenledi.
Büyükşehir Belediyesi, Antalya’da yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar ile birlikte "Avrupa Yerel Demokrasi Haftası" etkinliği düzenledi. Büyükşehir Belediyesi önünde gerçekleştirilen etkinliğe, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, ANSET Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Doğanoğlu, Dış İlişkiler Daire Başkanı Seval Yasak, Ukrayna ve Polonya Derneği ve çok sayıda davetli katıldı. Törene katılan yabancı vatandaşlar kendi dillerinde hazırlanan pankartlar taşıdı.
DEMOKRASİ YERELDE BAŞLAR
Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, demokrasinin yerelde başladığına dikkat çekerek “Belediyeler demokrasi konusunda en güzel sergileme alanıdır. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de yaptığı büyük projeleri halkın onayına sunarak, yerel demokrasiyi ve demokratik katılımı Antalya’da en güzel şekilde sergiliyor” dedi.
YEREL DEMOKRASİ VATANDAŞIN KATILIMI DEMEK
ANSET Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Doğanoğlu da “20 yıldır Avrupa konseyinde belediyemizi temsil ediyorum. Türkiye’nin Milli Heyet Başkanlığı’nı da Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel yönetiyor. Menderes Türel eşliğinde birçok çalışmaya imza atıyoruz. Yerel demokrasi, vatandaşın katılımı demek. Dil, din, mezhep ayırmaksızın birarada hoşgörü ile birlik beraberlik içinde insan hakları üstünlüğüyle yaşamak demek. Belediye olarak bütün hizmetlerimizi vatandaşın katılımıyla vatandaşa sorarak yapmaya çalışıyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Avrupa Yerel Demokrasi Haftası Etkinliği Düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 15 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Avrupa Yerel Demokrasi Haftası Etkinliği Düzenlendi haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:25
  • Guneş
   06:59
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:01
  • Akşam
   18:27
  • Yatsı
   19:50
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı