« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avrupa Terim'in peşinde

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Tüm Avrupa daha sezon sona ermeden Fatih Terim'i Fiorentina'dan kopartmak üzere harekete geçti. Milan, Parma, Fenerbahçe ve Lazio'dan sonra İnter, Barcelona ve Real Madrid'in de başarılı hocaya kancayı taktığı yolunda haberler geliyor. Guerin Sportivo dergisi Fatih Terim ile yaptığı röportajda "Palavra yok" başlığı ile Tek hedefi kazanmak olan Teknik Direktörün Floransa'da kalmak istediğini yazdı.

Özellikle son hafta İnter karşısında elde edilen 2-0'lık galibiyet sonrasınsda, Avrupa'nın dev kulüpleri Fatih Terim'i takımlarının başına geçirmek üzere meneacerlerini Terim'le görüşme yapmaya yolladılar.

İtalya'da uzun süredir Terim'in peşinde olan Milan'dan başka Parma da Fatih Terim'le ilgilendiğini açıkça ifade etti. Eriksson'un İngiltere Milli takımı ile anlaşması ve sezon sonunda görevini bırakacak olması nedeniyle Lazio Kulübü'nün Onursal Başkanı Dino Zoff'un yönetime karşı Fatih Terim'de ısrar ettiği öğrenildi.

Sezon başında Lippi'nin görevine son veren, şu sıralarda da Tardelli ile zor günler yaşayan Hakan Şükür'ün takımı İnter'de Başkan Moratti de gelecek sezon takımı emanet etmek için Fatih Terim'in adını gündeme getirenlerden bilgi aldığı gelen haberler arsında. Diğer yandan, İtalyan gazetelerinde Fenerbahçe'nin gelecek sezon için Terim'e açık çek önerdiği yazıldı.

İtalya'nın ünlü spor gazetelerinden Corriere dello Sport'un verdiği bir habere göre, İnter galibiyetinden sonra Real Madrid ve Barcelona Kulüpleri de gizli gizli Terim 'e teklif götürdüler. Daha iki ay önce Terim 'in görevine son vermek için çareler arayan ancak bunu başaramayan Fiorentina Başkan'ı Vittorio Cecchi Gori'nin 31 Ocak 'ta ki yeni anlaşma zirvesinde Terim'in kalması için servet önerebileceği yazıldı.

Fatih Terim ise şimdilik Fiorentina'nın başında olduğunu, kenti ve Floransalıları çok sevdiğini ve Mor menekşeli kulüpte kalmak istediğini ısrarla vurguluyor. Bu arada, İnter maçı sonrası Fatih Terim ile bir söyleşi yapan ünlü "Guerin Sportivo " dergisi "Terim'in Palavrası yok" başlığı ile verdiği haberde, Türk hocanın kurnaz, zeki, çalışkan, korkusuz, inançlı, sert ve kazandığı parayı hak etmek için sürekli çalışan, zaferden başka bir şey düşünmeyen bir futbol adamı olduğunu yazdı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler