GeriDiğer Avrupa Şampiyonası'nda bir madalya daha
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Avrupa Şampiyonası'nda bir madalya daha

Avrupa Şampiyonası'nda bir madalya daha
refid:28397577 ilişkili resim dosyası

Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'da düzenlenen Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda, Ali Kaya'nın erkekler 3.000 metrede kazandığı altın madalyanın ardından bir de gümüş madalya geldi.

33. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda erkekler 1500 metrede Türkiye'yi temsil eden İlham Tanui Özbilen, 3:37.74'lük derecesiyle gümüş madalyanın sahibi oldu.

Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'da düzenlenen organizasyonun son gününün akşam seansında koşulan erkekler 1500 metre finalinde ay-yıldızlı formayı giyen 25 yaşındaki Özbilen, baştan sona önde götürdüğü yarışın son 200 metresinde rakipleriyle arayı açtı. Fakat seyircisi önünde koşan Jakub Holusa, bitime 50 metre kala yaptığı atakla Özbilen'i finişten hemen önce geçerek Avrupa şampiyonluğuna ulaştı. Holusa 3:37.68'lik derecesiyle ülke rekoruna da imza attı.

3:37.74 ile sezonun en iyi derecesini yapmasına rağmen Holusa'nın arkasında kalan Özbilen böylece 2012 Dünya Salon ve 2013 Avrupa Salon Şampiyonası'ndan sonra bir kez daha ikinciliği elde etti.

Büyük Britanyalı Chris O'Hare ise 3:38.96'luk süresiyle bronz madalyaya uzandı.

Avrupa Şampiyonasında bir madalya daha

İlham Tanui Özbilen, uzun süre önde götürdüğü yarışı son metrelerde kaybetti.

ŞAMPİYONAYI 1 ALTIN, 1 GÜMÜŞLE TAMAMLADIK

Erkeklerde 6, kadınlarda ise 4 atletle temsil edilen Türkiye, bu sonuçla şampiyonayı bir altın ve bir gümüş madalyayla tamamladı.

Ali Kaya, şampiyonanın ikinci günündeki erkekler 3000 metrede yarışında 7:38.42'lik derecesiyle şampiyona rekoru kırarak altın madalyayı boynuna takmıştı.

Avrupa Şampiyonasında bir madalya daha ALİ KAYA AVRUPA ŞAMPİYONU


Yorumları Göster
Yorumları Gizle