« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avrupa Şampiyonası'nda 22 Türk kulaç

Belçika'nın Anvers kentinde düzenlenen 39. Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası'na Türkiye'den 22 sporcu katılıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
486 yüzücünün katılımıyla 4 gün sürecek şampiyonada, Türkiye, 22 sporcu madalya arayacak.

Türk Milli Yüzme Takımı Antrenörü Ali Özüak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2011 yılının Kasım ayından beri hazırlıkları sürdürdüklerini belirterek, şöyle konuştu:
“İki kamp yaptık ve iyi bir hazırlık devresi geçirdik. Sporcularımız sene içinde çok iyi dereceler elde etti. Avrupa Gençler Şampiyonası'na katılan isimler arasında olimpiyatlarda yüzecek olanlar var. Sabah seansında sporcularımız derecelerine yakın yüzmelerine rağmen beklediğimiz gibi bir netice alamadık. Daha iyi dereceler bekliyorduk ama ilk günün getirdiği zorluklar oldu. Ümit ediyorum sonraki günlerde daha iyi neticeler elde edeceğiz ve ülkemize madalyalarla döneceğiz.”

Galatasaray Spor Kulubü yüzücülerinden Nezir Karap da sabah seansında 400 metre serbest yarışında yer aldığını ifade ederek, “250 metre istediğim gibi geçti, daha sonra biraz yoruldum ve istediğim dereceyi elde edemedim. Cumartesi günü 200 metre serbest yarışım var, ona hazırlanıyorum. İnşallah istediğim gibi geçer” ifadesini kullandı.
Milli yüzücü Hazal Sarıkaya ise 200 metre sırtüstünde daha önceki derecesine uygun şekilde yüzemediğini ancak 100 ve 50 metre sırtüstü yarışlarında daha iyi dereceler elde etmeye çalışacağını söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz