BOLU HABERLERİ

Avrupa Sağlık Sigortası Kartı Kapasite Geliştirme Projesi

AA / Mehmet Emin Gürbüz,Zafer Göder
23.02.2015 - 13:45Son Güncelleme :

- SGK Strateji Geliştirme Başkanı Şahin: - "2002’lerde yüzde 60’larda olan kayıt dışı istihdam, şu anda yüzde 36’lara düşmüş durumda"

AA / Mehmet Emin Gürbüz,Zafer Göder

BOLU (AA) - Sosyal Güvelik Kurumunca (SGK) yürütülen Avrupa Sağlık Sigortası Kartı Kapasite Geliştirme Projesi (ASSKAP) kapsamında Bolu'da çalıştay düzenlendi.

Karacasu beldesindeki otelde gerçekleştirilen çalıştayın açılışında konuşan SGK Strateji Geliştirme Başkanı Mühiddin Şahin, projede ciddi ilerleme kaydettiklerini söyledi.

Proje sayesinde kayıt dışı ekonominin yüzde 36'lara kadar düştüğünü anlatan Şahin, şunları kaydetti:

"Bu anlamda bütçe büyüklüğüne bakarak değerlendirildiğinde 2015’te öngördüğümüz gelir, 223 milyar lira. Proje sayesinde Türkiye, AB’ye dahil olduğunda Türkler, bu ülkelerde dolaşımda olduğu anda her türlü tedavilerini görmeleri, bu karta bağlı olacak. Bu kart, AB tarafından sürekli uyarıldığımız çalışmalardan bir tanesi. SGK tarafından hayata geçirilmesi düşünülen 2 proje daha var. Birisi Kayıt Dışı İstihdam Projesi. Bununla ilgili yerel sivil toplum örgütlerine gerekli teşvikler veriliyor. 2002’lerde yüzde 60’larda olan kayıt dışı istihdam, şu anda yüzde 36’lara düşmüş durumda. Bu, kayıt dışı istihdamı kayıt içine almak için yürüttüğümüz bir proje. Diğer projemiz ise 3 büyük şehirde yürüteceğimiz, Evde Çocuk Bakımı Projesi.

Bu projeyle özellikle sigortalı çalışan ve düşük gelir seviyesindeki kadınların 1-3 yaş grubundaki çocuklarının bakıcısının parasını ödemeyi planlıyoruz. Projeyle ilgili çalışmalara başladık. Haziran veya temmuz gibi hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Altyapısı hazırlandı, 3 büyük şehirde uygulamaya geçeceğiz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bolu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bolu ilinden Avrupa Sağlık Sigortası Kartı Kapasite Geliştirme Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Şubat 2015 tarihinde saat 13 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Avrupa Sağlık Sigortası Kartı Kapasite Geliştirme Projesi haberi güncellenecektir.

BOLU NAMAZ VAKİTLERİ

18 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  07:37
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  16:09
 • Akşam
  18:38
 • Yatsı
  19:57
Sayfa Başı