Dünya Haberleri

  Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz: İki tarafı da Annan Planı'na destek olanlar yönetiyor"

  DHA
  02.07.2015 - 19:54 | Son Güncelleme:

  BRÜKSEL’de bulunan KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz ile bir araya gelerek ikili görüşmede bulundu. Görüşme sonrası Akıncı ve Schulz ortak basın açıklaması yaptı.

  Görüşme sonrası konuşan AP Başkanı Martin Schulz, "Görüşmemiz gayet olumlu geçti, bir çok konuları görüştük ve değerlendirmelerde bulunacagız, dostca bir görüşme oldu. Kendisinin başarısını buradada kutluyorum. Müzakere sürecinde düşündüğümüz gibi adımlar atıldı, müzakerenin başarılı bir şekilde tamamlanması için gereken desteği sağlayacagız. Kıbrıs’da iki taraftada şuan Annan Planı’na destek verenler tarafından yönetildiğini görüyoruz" dedi.

  İkili görüşme sonrası konuşan KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı. "Biz çözümü halkımız için istiyoruz, yeni nesillere daha güzel bir gelecek sağlamak istiyoruz. Bizim doğru yolda olduğumuza inanıyorum, bizler Kıbrıslı Türkler olarak çözüm için mücadele ediyoruz, yıllarca mücadele ettik, etmeye devam ediyoruz, fakat artık yıllardır dışarıda bırakıldığımız sistemin içinde yer almak istiyoruz" dedi.

  Etiketler: taraflar
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı