Avrupa’nın en güzeli Almanya seçildi

DHA
19.07.2015 - 00:00 | Son Güncelleme:

Almanya’nın en büyük eğlence parkı ‘Avrupapark’ın’ 40. yıldönümü kutlama programı içinde ilk defa ‘Avrupa Güzellik Yarışması Kupası’ (Europaeischer Missen Team-Cup) Cuma gecesi Avrupapark’ın Otel Colosseo’nun ‘Piazza Roma’ meydanında açık havada yapıldı. Çok sayıda davetlinin katıldığı yarışmaya ilgi hayli büyüktü. Davetliler arasında İsveç’li top model Markus Scenkenberg de vardı.

Avrupa’dan katılan altı ülke içinde Avusturya, Almanya, Fransa, İsviçre, Belçika, Hollanda güzelleri yer aldı. Yaşları 18-31 olan 18 güzel podyuma ülke bayraklarıyla çıktı. Gece kıyafeti ve mayo defilesiyle podyumda jürinin oylarını kazanmak için kıyasıya yarışan güzellere Avrupapark’ın şov, dans grupları eşlik etti.

Jüri heyeti içinde şov, sanat, spor dünyasın tanınmış simalarıyla beraber, eski güzellik kraliçeleri yer aldı. Finalde Almanya yarışmayı kazanan ülke oldu. Almanya’yı temsil eden üç kız arasında Miss Germany 2015 kraliçesi Olga Hoffmann (23), Nicola Koska (20), Sandra Kohns(20) düzgün fizilkleri ve sempatik tavırlarıyla izleyenleri adeta büyüledi.

Ev sahibi Almanya yarışmayı kazanıp 5 bin Euro ödülle taçlandırıldı. Elenen diğer güzellere ise teselli ödülleri verildi. Avrupa’nın en güzeli seçilen Almanya yeni kazandığı unvanlarla uluslararası güzellik yarışmalarında başarıyla isminden söz ettirmeye devam ediyor.

Etiketler: almanya , avrupa , güzel


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı