« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avrupa’nın en büyük takımına geldim

Barcelona ile 2 yıllık sözleşme imzalayan Ersan İlyasova, katılacakları tüm kupaları kazanmak için elinden gelen her şeyi yapacağını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İSPANYA’nın Axa Barcelona Kulübü ile 2 yıllık sözleşme imzalayan Türk basketbolcu Ersan İlyasova, "Avrupa’nın en iyi kulübüne geldim" dedi. Katalan kulübünün resmi televizyonu Barça TV’ye demeç veren Ersan, "Avrupa’ya gelmek benim için büyük bir fırsat. Aynı zamanda Avrupa’nın en büyük kulübüne gelme olanağı buldum. Katılacağımız tüm kupaları ve ligi kazanmak için takıma verebileceğimiz en büyük desteği vermeyi umuyorum" diye konuştu.

Barcelona’daki oyuncuları tanımadığını, ama yüksek kalitede bir basketbol oynandığını bildiğini söyleyen milli basketbolcu, "Genç bir takım olmamız benim için büyük bir fırsat ve bunu iyi değerlendireceğime inanıyorum" ifadesini kullandı.

Bu arada iki kez sağlık kontrolünden geçen Ersan için doktorlar, "mükemmel bir durumda" açıklamasını yaptı. İspanyol basını, geçtiğimiz sezonu NBA takımlarından Milwaukee Bucks’ta geçiren Türk basketbolcuyu, Barcelona’nın "yeni yıldızı" ve şimdilik sezonun "en iyi transferi" olarak tanıttı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler