Avrupa’nın en büyük “İnsan Yönetimi” kongresi 20 yaşında

Hürriyet Haber
18.07.2012 - 17:24 | Son Güncelleme:

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) tarafından düzenlenen, her yıl 2 bini aşkın profesyoneli ve 100’den fazla uzman konuşmacıyı bir araya getiren “İnsan Yönetimi Kongresi”, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda 3–5 Ekim tarihlerinde yapılacak. 20. İnsan Yönetimi Kongresi, Avrupa’nın bu alanda en büyük kongresi olarak dikkat çekiyor.

Kongrenin konuşmacıları arasında, Egemen Bağış, Sani Şener, Ahu Serter, Cem Kozlu, Elif Dağdeviren, Hamdi Akın, Murat Kolbaşı, Peter De Bley, Richard Wellins, Prof. Dr. Remzi Sanver, Yiğit Oğuz Duman gibi Türkiye’den ve yurt dışından ünlü isimler yer alıyor.

47 oturum başlığı bulunuyor

20. İnsan Yönetimi Kongresi’nde 47 ayrı oturum başlığı olacak. “Şirket İçi İlişki Ağları, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeleri, Güzel Vedalaşabilmek, Sosyal Medya, İşyerinde Demokrasi, Erkek Egemen Sektörde Kadın CEO Olmak, İşe Alımda Ne Değişti, Networking, Fasilitasyonun İnsan Yönetiminde Etkisi, Patronunuzu nasıl ikna edersiniz? Patrondan Tüyolar, Kadınlar İş Hayatında Ne İster, Kendini Anlamak– İnsanı Anlamak– Hayatı Anlamak, İnsan Yönetiminde Bölgesellik” kongrenin oturum başlıkları arasında yer alıyor.

İnsan Yönetimi Ödülleri 5. kez verilecek

PERYÖN İnsan Yönetimi Ödülleri Töreni, kongrenin ilk gün programında yer alıyor. Ödüller bu yıl beşinci kez sahiplerini bulacak.

Şirketler İnsan Yönetimi Ödülleri için; “İşe Alım”,”Performans Yönetimi”, Eğitim ve Gelişim Yönetimi”, Yetenek Yönetimi”, “Proje veya Fark Yaratan Uygulamalar” başlıklı kategorilere başvuru yaptılar. PERYÖN İnsan Yönetimi Ödülleri’ni geçtiğimiz yıllarda Turkcell, Petkim, British Council, Avea, Pfizer, BSH, Vodafone, Bilim İlaç, Ceva Lojistik, Aygaz, Tofaş, Garanti Bankası, Borusan Holding, VDF, Mercedes Benz gibi kendi sektörlerinde lider firmalar kazandı.

Kongrenin gücü tarafsızlığından geliyor

PERYÖN Genel Sekreteri Özlem Helvacı Kılıç, PERYÖN İnsan Yönetim Kongresi’ni bir sivil toplum örgütü olmanın getirdiği avantajla, ticari kaygılar olmaksızın, bilimsel ve üyelerin talepleri doğrultusunda güçlü ve zengin bir içerikte hazırladıklarını ifade ederek şöyle konuştu:

"İnsan yönetimi alanında en çok üyesi olan sivil toplum örgütüyüz. Bu da bize bilimsel olarak güçlü ve tarafsız bir içerikte bir etkinlik hazırlama şansı tanıyor. Dört yıldır kongre içeriğimizde ‘kadın, sosyal sorumluluk, üniversitelerle işbirliği, çevre, araştırma’ başlıklarını koruyoruz. Oturumlarımızda, konuları bütün yönleriyle ele alıyoruz. Uygulayan şirket, danışman, eğitimci, yönetici koç, hukukçu, gazeteci gibi konunun ilgili olduğu kurum ve organizasyonları, bütün tarafları konuk ediyoruz. Ana oturumla birlikte aynı anda beş paralel oturum düzenliyoruz. Bu da katılımcılarımıza ilgi alanlarına göre seçim yapma şansını tanıyor. Kongre sonrası yaptığımız memnuniyet anketlerinden aldığımız yüzde 90’ın üzerindeki memnuniyet oranı da doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor. Bu yıldan başlayarak içeriğimizi belli bir tema çevresinde belirlemek yerine İnsan Yönetimi ile ilgili gündemdeki en önemli konulara yer vereceğiz. Hedefimiz kongre katılımcılarımızı bugünün ve geleceğin İK gündeminden, en iyi uygulamalardan haberdar etmek."

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı