Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avrupa müjdesi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Göztepe, Konfederasyon Kupası’nda ülkemizi temsil edecek

Avrupa Voleybol Konfederasyonu'nun, yeni oluşturulan Grand Cup'a ülkemizden iki takımın alınacağını açıklaması, İzmir temsilcisini de sevindirdi.

LİG BEŞİNCİSİ Avrupa Voleybol Konfederasyonu'nun (CEV), yeni oluşturulan Grand Cup'a Türkiye'den iki takımın katılacağını açıklaması, Göztepe'ye de yaradı. Bayanlar (A)1 Ligi'ni beşinci sırada tamamlayan, uzun süredir müjde bekleyen sarı-kırmızılı ekip, Avrupa Konfederasyon Kupası'nda önümüzdeki sezon Vakıfbank ve Beşiktaş'la birlikte ülkemizi temsil edecek.

BÜYÜK FIRSAT Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Diker, lig şampiyonu Eczacıbaşı ile Türkiye Kupası finalisti Güneş Sigorta'nın Grand Cup'ta mücadele edeceğini söyledi. Diker, ‘‘Vakıfbank, Beşiktaş ve Göztepe, Konfederasyon Kupası'ndaki temsilcilerimiz olacak. İzmir voleybolu için büyük bir fırsat. İnşallah Göztepe bu şansı iyi kullanır’’ dedi.

JİANG İMZALIYOR Voleybol Şubesi Sorumlusu Erdal Yücel, ‘‘Camiamıza hayırlı olsun’’ derken, Antrenör Elif Chan Jiang'la bugün sözleşme yenileyeceklerini, yerli oyuncularla da masaya oturacaklarını ifade etti. Yücel şöyle konuştu: ‘‘Eczacıbaşı'na giden Elena'nın yerine iyi bir pasör bulacağız. Ligde iki, Avrupa'da üç yabancı hakkımız var. İyi bir smaçör de alacağız.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz