« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avrupa Motosiklet Turu İstanbul'dan geçiyor

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ve İstanbul Valiliği'nin ortak girişimleri, Fatih ve Kartal Belediyeleri'nin desteğiyle Eurobiker Luxembourg Derneği'nin işbirliğiyle gerçekleştirilen 8. Avrupa Motosiklet Turu 2010, bugün İstanbul'a giriş yaptı.

Ali DANAŞ/İSTANBUL DHA
SON GÜNCELLEME

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ve İstanbul Valiliği'nin ortak girişimleri Eurobiker Luxembourg Derneği'nin işbirliğiyle gerçekleştirilen "8. Avrupa Motosiklet Turu 2010-Hayır Amaçlı Tur", 23-26 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'dan geçiyor. "Sınırları Aşmak, Kültürleri Birleştirmek" sloganıyla 15 Mayıs'ta Lüksemburg'dan hareketle Dortmund, San Marino, Ancona, Patras, Atina, Kos, Bodrum, İzmir, Çanakkale, İstanbul, Selanik güzergahında seyredecek motosiklet grubunun İstanbul programı bugün başladı. Çanakkale'den feribotla İstanbul'a gelen Michel Turk'un 60 kişilik motosikletli ekibi, Yenikapı İskelesi'nden Sultanahmet Meydanı'na polis eskortu ile geçiş yaptı. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Kurumsal İlişkiler Direktörü Nilgün Ören ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in ev sahipliğinde, Sultanahmet Meydanı'nda bir karşılama resepsiyonu gerçekleşti.

Resepsiyonda, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Kurumsal İlişkiler Direktörü Nilgün Ören, "İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti süreci bu etkinliği de içine alarak sosyal bir boyut daha kazandı. Eurobiker hem bir spor etkinliği hem de yardım amaçlı Avrupa'yı kucaklayan bir organizasyon" dedi.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Sınırları Aşma, Kültürleri Birleştirmek" sloganıyla yola çıkan organizasyona, misyonuna en uygun kentte, İstanbul'un tarihi yarımadasında hoş geldiniz demekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Eurobiker Luxembourg Derneği Başkanı Michel Turk, ekibi adına 3 gün süresince İstanbul'u gezecek olmaktan duydukları heyecanı dile getirdi.

"Hayır Amaçlı Tur" projesinin İstanbul ayağında heyet, Kartal Yakacık Hatice Abbas Halim Çocuk Yuvasını ziyaret ederek bağışta bulundu. Ziyaret medyaya kapalı gerçekleşti.

8. Avrupa Motosiklet Turu'nun 23 Mayıs İstanbul programı Kartal sahil yolunda gerçekleşen motosiklet gösteri ile sonlandı. Gösteriye motosiklet tutkunu olan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve Motosiklet Federasyonundan sporcular da motosikletleri ile katıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz