« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avrupa kupaları da olmasa...

Türkiye Voleybol Federasyonuna (TVF) ait TVF Başkent Salonu'nun Avrupa kupaları maçları dışında yeterince ısıtılmaması tepkilere neden oluyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Salonun yeterince ısıtılmamasına, izleyicilerin yanı sıra maç veya antrenman yapan takımlar da tepki gösteriyor. Bir süre önce tribün girişlerine yapılan kapılar, ısı kaybını bir ölçüde önlese de solandakilerin üşümesini engellemeye yetmiyor. Bazı kulüp yetkilileri, soğukta antrenman ve maç yapmanın zor olduğunu, sporcularının sakatlanma riskiyle karşı karşıya kaldığını ifade ediyor.

Soğuk havanın yanı sıra bazı uygulamalar salona gelen izleyici ve basın mensuplarını zor durumda bırakıyor. Tribünlerin arasına sonradan ilave edilen ve sürekli kilitli tutulan demir kapılardan geçiş yapmak adeta cambazlık gerektiriyor.

Bu sorunu ise en çok basın mensupları yaşıyor. Maç süresince çeşitli yerlerden fotoğraf çekmek isteyen foto muhabirleri, tribünler arasında geçiş imkansız olduğu için verimli çalışma imkanı bulamıyor. Fotoğraf makineleri, tele objektifleri ve tripotlarla kapıların üstünden atlamak zorunda kalan foto muhabirleri, büyük zorluk yaşıyor.

Maç öncesi takım kadroları ve hakem isimleri gibi bilgileri hakem masasından almak isteyen basın mensupları da sahaya inmekte zorluk çekiyor. Bunun için gerekli kapının kilitli olması halinde muhabirler, tribünlerden sahaya yaklaşık 1 metre yüksekten atlamak zorunda kalıyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz