Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avrupa için kontenjan verilsin

F.Bahçe 2. Başkanı Özdemir, "Türkiye’deki maçlarda 6 yabancı oyuncunun oynamasını doğru buluyoruz. Ama fazla yabancı oyuncu yetkisi verilsin bunları yurt dışı maçlarda oynatalım" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE Kulübü İkinci Başkanı Nihat Özdemir, kendileri Avrupa maçlarında kadrolarında daha fazla yabancı oyuncu bulundurma yetkisi verilmesini istediklerini söyledi.

Türk futbolunun Avrupa’da başarılı olması için, federasyonun yabancı oyuncu kontenjanını mutlaka artırması gerektiğini savunan Özdemir, "Federasyon 6+1 kararı verdi. Kadromuzda 8 yabancı var. Fazla oyuncumuz var ve artık yabancı alma hakkımız yok. Buna rağmen çalışmalarımız sürüyor" dedi.

Avrupa’da karşılaştıkları birçok takımın 13-14 oyuncusunun yabancı olduğunu vurgulayan Özdemir, şöyle devam etti:

Başarının yolu

"Türkiye’deki maçlarda 6 yabancı oyuncunun oynamasını doğru buluyoruz. Ama biz de yabancı oyuncu transfer etme sayısının artırılması konusunda teveccüh istiyoruz. Çünkü F.Bahçe, G.Saray, Beşiktaş ve Trabzon gibi takımlar, Avrupa’da, UEFA’da, Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek. Oradaki rakiplerimize baktığımız zaman, her birisinin kadrosunda 12 ve 18’e kadar varan yabancı oyuncu olduğunu görüyoruz. F.Bahçe ve diğer takımlarımız da bu rakiplerle aynı seviyede olmalı."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler