KOCAELİ HABERLERİ

Avrupa Birliği Üyelerinden Genel Sekreter Büyükakın’a Ziyaret

IHA
25.07.2015 - 09:47Son Güncelleme :

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE GENEL SEKRETERİ TAHİR BÜYÜKAKIN, AB TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ.

IHA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, makamında Avrupa Birliği temsilcilerini ağırladı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Doç. Dr. Tahir Büyükakın makamında Avrupa Birliği Komşuluk ve Genişleme müzakereleri danışmanı Marta Garcia Fidalgo, Avrupa Birliği Serbest Uzmanı Fernando Villarreal ve Avrupa Birliği Komşuluk İlişkileri Danışmanı Katarzyna Marzek’i kabul etti. Ziyaretçiler Doç. Dr. Tahir Büyükakın’dan, Roman hakları ile ilgili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin örnek teşkil eden projeleri hakkında bilgi aldılar.
Yapılan görüşmede konuşan Doç. Dr. Tahir Büyükakın, "Öncelikle Roman vatandaşlarımız hakkında detaylı bilgilere ulaşabilmek için özverili bir araştırma gerçekleştirildi. Özellikle eğitim-öğretim sorunu, barınma problemi ve ekonomi ile ilgili araştırmalar yaptıktan sonra çalışmalarımızı başlattık” dedi.
Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı araştırmalar sonrasında Roman vatandaşlar ile ilgili farkındalık projelerine imza attıklarını söyleyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Doç. Dr. Tahir Büyükakın, "Büyükşehir Belediyesi olarak Roman vatandaşlarımızın kaynaşması ve farkındalık oluşturmak için bir dizi etkinlik gerçekleştirdik.Spor kulüplerine malzeme yardımı yaparak çocukların spora yönlenmesi sağlandı.Öte yandan Roman mahallelerinde yaşayan vatandaşlarımızdan oluşan bando ve mehter takımı kuruldu. Bu projeler ile roman vatandaşlarımızın hayatın içine entegrasyonu sağlanarak bir adım atıldı" şeklinde konuştu.
Gerçekleştirilen projeler ile Roman çocukların eğitim hayatına verilen önemin altını çizen Genel Sekreter Büyükakın, "Yapılan bu çalışmalar ile Roman çocuklarımızın eğitim hayatına entegrasyonu ile ilgili önemli bir adımlar atmış olduk. Büyükşehir Belediyesi tarafından maddi imkansızlıklardan dolayı okullarına devam edemeyen çocukların masrafları karşılanarak eğitim hayatına kazandırıldı. Ayrıca eğitim olarak yetersiz olan öğrenciler için Roman mahallelerinde açılan iki adet Bilgi Evi ile bu öğrencilere okul dışında bir eğitim verildi. Öte yandan KO-MEK tarafından açılan kurslar ile vatandaşlar hem sanatsal hem de mesleki olarak çalışmalar gerçekleştirdi” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Avrupa Birliği Üyelerinden Genel Sekreter Büyükakın’a Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Avrupa Birliği Üyelerinden Genel Sekreter Büyükakın’a Ziyaret haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:20
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  19:17
Sayfa Başı