« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası Türkiye'de

Antalya'da düzenlenen Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası'nın Türkiye ayağı başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Mineks International tarafından düzenlenen ve Türk Hava Yolları'nın ana sponsorluğunda gerçekleşen turnuva, Serik ilçesine bağlı Belek beldesindeki National Golf Club'te profesyonel oyuncular ile amatör oyuncuların mücadeleleriyle start aldı.

22 ülkede gerçekleşecek turnuvanın Türkiye ayağına, 20 ülkeden 108 sporcu katılıyor. Turnuva, 9 Mayıs'ta düzenlenecek ödül töreniyle sona erecek.

Turnuvaya ünlü İngiliz golfcü Laura Davies de katılıyor. Golfte en uzun vuruş yapan sporcu unvanına sahip Davies, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'ye ilk kez geldiğini ve burada bulunmaktan çok mutlu olduğunu söyledi.

Antalya'daki golf sahalarını beğendiğini belirten Davies, “Özellikle turnuvanın yapıldığı National Golf Club'ün sahaları doğal ve zorlayıcı. Burada oynamaktan mutluyum. Belek bölgesini genel anlamda beğendim” dedi.

Turnuvayı kazanmak istediğini dile getiren Davies, turnuvaya katılan herkesin hedefinin birincilik olduğunu, ancak kendisinin tunuvayı kazanıp evine mutlu dönmek istediğini kaydetti.

Türk golf sporcularına tavsiyelerde de bulunan Davies, “Türk sporcular öncelikle bu oyundan zevk almalılar. Zevk almaları için de çok çalışmaları gerekiyor. Bu çalışmanın sonucunda golfü daha iyi oynayabilirler” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz