« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avrupa basketbol şampiyonası kuraları çekildi

Avrupa Bayanlar Basketbol Şampiyonası ile İspanya'da düzenlenecek Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası'nın ön eleme grup maçlarının kuraları, İspanya'nın Madrid şehrinde çekildi.

ANKARA (A.A)
SON GÜNCELLEME

(A) Milli Bayan Basketbol Takımı, kura sonunda İsrail, Ukrayna ve Slovenya ile birlikte (B) Grubu'nda yer aldı. “12 Dev Adam” ise 2006 Dünya Şampiyonası'nda mücadele etmeye hak kazandığı için 2007 Avrupa Basketbol Şampiyonası'na ön eleme maçları oynamadan doğrudan katılacak.

ÖN ELEME MAÇLARI EYLÜL AYINDA

2007 Bayanlar Avrupa Şampiyonası'nın ön eleme grup maçları (A) ve (B) olmak üzere iki kategoride toplam 7 grupta oynanacak.

(A) Kategorisi'nde 5 ayrı grup oluşturulurken, (B) Kategorisi'nde ise 2 grup oluşturuldu. (A) Kategorisi'nde ön eleme grup maçları 6, 9, 13, 16, 20 ve 24 Eylül tarihlerinde oynanacak ve grup liderleri ile grubunu 2. sırada tamamlayan en iyi 4 takım 2007 Avrupa Bayanlar Basketbol Şampiyonası'na direkt olarak katılmaya hak kazanacak.
Geriye kalan 9 takım ise şampiyona öncesi İlave Takım Turnuvası'nda mücadele edecek. (B) Kategorisi'nde ise grup maçları 9, 13, 16, 20 ve 24 Eylül tarihlerinde oynanacak ve 2 en iyi takım (A) Kategorisi'ne yükselerek mücadelesini burada sürdürecek.

2007 Avrupa Bayanlar Basketbol Şampiyonası'na son şampiyon Çek Cumhuriyeti, Rusya, İspanya, Litvanya ve Fransa, 2006 Dünya Basketbol Şampiyonası'na katılmaya hak kazandıkları için doğrudan katılacak. İtalya ise evsahibi olarak ön eleme maçları oynamadan şampiyonada yer alacak. “Potanın Perileri” ilk maçını 6 Eylül 2006 tarihinde Ukrayna ile oynayacak. 2007 Avrupa Bayanlar Basketbol Şampiyonası'nda ön eleme maçları öncesi gruplar şu şekilde oluştu:

(A) Kategorisi
--------------
(A) Grubu: Bulgaristan, Macaristan, Yunanistan, Belarus
(B) Grubu: İsrail, Ukrayna, Türkiye, Slovenya
(C) Grubu: Hırvatistan, Almanya, Polonya, İsveç
(D) Grubu: Finlandiya, Romanya, Sırbistan-Karadağ
(E) Grubu: Belçika, Slovakya, Letonya
(B) Kategorisi
--------------
(A) Grubu: Norveç, Hollanda, İzlanda, İrlanda
(B) Grubu: Bosna Hersek, Estonya, Lüksemburg, Portekiz, İngiltere

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz