Gündem Haberleri

  Avrupa Apo'yu sattı

  Hürriyet Haber
  19.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  PKK'nın askeri kanadı ARGK'nın bir numaralı ismi ‘Cuma’ kod adlı Cemil Bayık, İstanbul başta olmak üzere büyük kentlerde son günlerde meydana gelen saldırılardan Avrupa'nın sorumlu olduğunu iddia etti.

  Med TV'de önceki akşam PKK güdümündeki sözde Alevi, Yezidi ve İslam dernek temsilcilerinin cüppe ve sarıklarıyla katıldıkları Kürtçe- Türkçe tartışma programında, bu grupların Türkiye'de baskı altında olduğu iddia edildi. Programa telefonla katılan Cemil Bayık, Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye teslim edilmesini Kürt halkının kabul edemeyeceğini öne sürdü. Bayık, Avrupa'daki Kürtler'in tepkilerini dile getirdiğini, Türkiye'nin de bu ülkelere baskı uyguladığını savunduktan sonra şöyle dedi:

  ‘‘Türkiye, şimdi de, Med TV'yi, Özgür Politika'yı kapattırmak için baskı yapıyor. Avrupa, çıkarlarını öne çıkarıyor, Türkiye'nin tehditlerine, istemlerine yanıt veriyor. Avrupa, bu soykırımın yanında yer almamalı. Avrupa, insan haklarına, demokrasiye, kendi değerlerine bağlıysa buna izin vermemeli. Batı, İtalyan ve Yunanlılar'ın çıkarları uğruna önderliğimizi sattıkları ortaya çıktı. Halk, buna tepki gösteriyor. Bazı aşırılıklar, istenmeyen şeyler olmuştur. Ancak, Avrupa'nın göbeğinde Berlin'de 4 Kürt katledildi. Başkanımız bugün TC'ye esir düştüyse buna Avrupa zemin sunmuştur.’’

  Cemil Bayık, bölücübaşı Abdullah Öcalan'ın durumunu Hz. Muhammed ve İsa peygambere benzetirken, ‘‘İsa, çarmıha gerildikten sonra İsa oldu. Hz. Muhammed'e düzenlenen komplolardan sonra İslamiyet yayıldı’’ dedi.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı