« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avrasya için start bugün

23. Kıtalararası Avrasya Maratonu ve Halk Koşusu, bugün koşulacak. Maratonda bu yıl 41 ülkeden yaklaşık 500 sporcu yarışacak. 42 kilometrelik maraton ve 15 kilometrelik yarı maraton koşularına kayıt yaptırdı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Maratonda erkeklerde ve bayanlarda birinciler 5 bin, ikinciler 2 bin 500, üçüncüler bin, dördüncüler 800, beşinciler 600 dolar para ödülü kazanacak. 15 kilometrelik koşuda ise birinciler 500, ikinciler 300, üçüncüler 200, dördüncü, beşinci ve altıncılar ise 100‘er dolar para ödülü alacak. 23. Kıtalararası Avrasya Maratonu, bu yıl ilk kez Balkan ve Türkiye Şampiyonası’nı da içeriyor. Avrasya Maratonu nedeniyle Boğaziçi Köprüsü ile bazı yollar, bugün koşu süresince trafiğe kapatılacak.

GÜZERGAHLAR

Maraton: Boğaziçi Köprüsü gişelerinin 500 metre yukarısındaki parksahasının çıkışında, saat 09.00‘da başlayacak. Boğaziçi Köprüsü, Mecidiyeköy girişi, Harbiye, Taksim, Şişhane, Unkapanı Köprüsü, Saraçhane, Yenikapı sahil yolundan Ataköy, Yedikule, Yenikapı, Sarayburnu, Eminönü, Karaköy, Fındıklı, Kabataş, Nişantaşıve İnönü Stadyumu içinde sona erecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler