Gündem Haberleri

  AVM'de bir çocuğun üzerine üçüncü kattan kask düştü

  Akif ARICI/ANTALYA, (DHA)
  07.08.2015 - 11:43 | Son Güncelleme:

  ANTALYA’da bir alışveriş merkezinin eksi 1’inci katında patenle kayan çocukların üzerine 3’üncü kattaki bir kişiye ait motosiklet kaskı düştü. Utku Kaya’nın 7 yaşındaki oğlu yaralanırken diğer çocuklar aileleri tarafından pistin dışına çıkarıldı.

  Olay dün saat 14.00 sıralarında kent merkezindeki Mark Antalya isimli alışveriş merkezinde meydana geldi. Ailesiyle birlikte alışveriş yapan oyuncu menajeri Utku Kaya, oğlu ve kızını eğlenmeleri için eksi 1’inci kattaki sentetik buz pistine götürdü. Pistte eğlenen çocukların üzerine 3’üncü kattan motosiklet kaskı düştü.

  AVMde bir çocuğun üzerine üçüncü kattan kask düştü

  YERE YIĞILDI

  Gürültünün ardından Utku Kaya’nın 7 yaşındaki oğlu yere yığıldı. Görevliler tarafından ayağa kaldırılarak dışarı alınan çocuk gözyaşları içerisinde kalırken, ailesi ve kız kardeşi şok geçirdi. Kolundan yaralanan çocuk AVM’ye gelen sağlık ekipleri tarafından ayakta tedavi edildi. Bu sırada kaskın sahibi olduğunu belirten bir kişi ile baba arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Güvenlik görevlilerinin müdahale ettiği olay büyümeden sonlandı. Kaskın oğlunun başına da gelebileceğini belirten Utku Kaya, "Çocukların eğlenmesi için bir bölüm hazırlanmış. Ama üzerinde ne koruma var ne bir önlem. Oğlumun başına kask yerine insan da düşebilirdi" dedi.

  AVMde bir çocuğun üzerine üçüncü kattan kask düştü

  YASADA YERİ YOK

  Çok katlı alışveriş merkezlerinin sadece korkuluk boyu ve malzemesine dikkat edildiğini belirten İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Antalya Şube Başkanı Cem oğuz, "Yasada sadece belirli yükseklikte ve dayanıklı malzeme kullanılarak korkuluk yapılması isteniyor. AVM’lerde file ya da branda tarzı güvenlik önlemi söz konusu değil. Yasada hiç karşılaşmadım. Ancak AVM’ler özellikle çocukların eğlendiği alanların çevresinde ve üzerinde kendi inisiyatiflerini kullanarak güvenlik önlemi alabilirler" diye konuştu. Oğuz, korkuluk ve yürüyen merdivenin bulunduğu bölümlerde insan uzvunun girebileceği aralıkların bulunmaması gerektiğine de dikkati çekti.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı