Ege Haberleri

  AVM tartışmasına sanayici de girdi

  Burcu TANER / İZMİR, (DHA)
  31.07.2012 - 12:03 | Son Güncelleme:

  EBSO Başkan Yardımcısı İbrahim Gökçüoğlu, Alsancak Limanı’na yapılmak istenen AVM ile ilgili, “İzmir’in en büyük hastalığı bilgi sahibi olmadan konuşmaktır” sözüne tepki gösterdi.

  Karıştırılmasın
  Limana AVM yapılmasıyla ilgili farklı görüşlerin olduğunu kaydeden Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkan Yardımcısı   İbrahim Gökçüoğlu, İzmir’de gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm Zirvesi’nde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın AVM’nin 28 bin metrekare olacağı bilgisini verdiğini hatırlattı. Hipermarketlerin şehir dışına taşınmasıyla ilgili yasanın bilinmeyen nedenlerden dolayı bir türlü çıkamadığını belirten Gökçüoğlu, “Biz, sapla saman karıştırılmasın istiyoruz. Bizler ne AVM’ye ne de kruvaziyere karşıyız. Turistlerin getirdiği dövize ülkemizin ne kadar ihtiyacının olduğunun da bilincindeyiz. Ancak mesele bizim kendi tüccarımızın mağdur olması ise elbette ki taraf olmak durumundayız. Konuşmamız gereken nokta, gelen turistleri gerçekten alışveriş yapmaya teşvik edip edemediğimizdir” diye konuştu.

  Aklın yolu bir
  Karşıyaka Örnekköy’de yapılması planlanan stada karşı Alsancak Stadı’nın AVM’ye dönüştürülmesine ilişkin de görüşlerini dile getiren İbrahim Gökçüoğlu, bu stadın İzmir için büyük önemi olduğunu, buranın kongre merkezi olarak değerlendirilmesinin yerinde olacağını dile getirdi. Gökçüoğlu, Bakan Yıldırım’ın kendilerini destekleyen sözlerinden mutluluk duyduklarını vurgulayarak, “Aklın yolu birdir” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı