Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avluca repesaja kaldı

Londra Olimpiyat Oyunları'nda, grekoromen stil 84 kiloda mindere çıkan Nazmi Avluca, ilk turda Polonyalı rakibi Damian Janikowski'ye 2-0 yenildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Excel Arena'da yapılan güreş müsabakalarında mindere ilk çıkan Türk sporcu, Avrupa ve dünya şampiyonu, Pekin-2008'in bronz madalyalı ismi Nazmi Avluca oldu. Polonyalı Janikowski ile karşılaşan Avluca, ilk periyotta puansız geçilen 1.5 dakikalık bölümün ardından yerde rakibinin çırpmasına engel olamadı ve 2 puan verdi. İlk periyot bu skorla tamamlandı. İkinci periyotun ilk 1.5 dakikalık bölübünde de sporcular sayı bulamadı. Bu kez yerde güreşen rakibinden mutlaka sayı alması gereken Nazmi Avluca, tüm çabalarına rağmen bunu başaramayınca, 1 puan Polonyalı güreşçinin oldu. Bu periyotu da 1-0 kaybeden Avluca, minderden 2-0 mağlup ayrıldı.

REPESAJA KALDI

84 kiloda mindere çıkan  bir diğer temsilcimiz Nazmi Havluca, ilk turda Polonyalı rakibi Damian Janikowski'ye 2-0 yenilmesine karşın, Polonyalı güreşçi finale kaldığı repesaj mücadelesine çıkarak bronz madalya kovalayacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz