AvivaSA'dan " emeklilik gelir planı"

A.A.
25 Ağustos 2009 - 14:35Son Güncelleme : 25 Ağustos 2009 - 14:35

AvivaSA Emeklilik ve Hayat, emekliliğe hak kazanan müşterilerinin emeklilikleri süresince programlı bir gelir elde etmelerine yönelik “emeklilik gelir planı” sunmaya hazırlandığını bildirdi.

AvivaSA'dan yapılan açıklamada, Hazine Müsteşarlığı'nın onayı ile birlikte sunulmaya başlayacak olan emeklilik gelir planının, katılımcıların istekleri doğrultusunda esneklik sunabileceği belirtildi.

Açıklamada, AvivaSA'dan emeklilik gelir planı seçen katılımcıların; isterlerse geri ödemelerini aylık, üç aylık, altı aylık ya da yıllık periyotlara bölebildikleri dile getirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“AvivaSA'nın emeklilik gelir planı, geri ödeme periyotunun yanı sıra ödeme türünde de farklı bir yaklaşım getiriyor. Plan, AvivaSA katılımcılarına isterlerse sabit ödeme, isterlerse fonların getirisine bağlı olarak değişen ödeme veya isterlerse enflasyona endeksli artan ödeme imkanı sunuyor. Üstelik katılımcılar yılda bir kere bu alternatifler arasında değişim de yapabiliyor.

AvivaSA'nın emeklilik gelir planı ayrıca katılımcıların istedikleri anda, periyodik ödemelerinden bağımsız olarak 'ara ödeme' almalarına imkan tanıyor. Katılımcıların istedikleri anda kalan birikimlerinin tamamını alarak sistemden ayrılmalarına da olanak sağlayan plan, katılımcıların birikimlerini sistemde kaldıkları sürece kendi yatırım tercihleri doğrultusunda, vergiden muaf bir şekilde kazanmasını sağlıyor.”

Açıklamada ayrıca, birden fazla bireysel emeklilik sözleşmesi olan katılımcılara, sözleşmelerinden birinin emeklilik hakkı kazanması durumunda, diğer sözleşmelerini de AvivaSA'nın emeklilik gelir planıyla birleştirme ve tüm sözleşmelerinden emeklilik hakkı kazanma imkanının sunulduğu bildirildi.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı