« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avdı avcı oldu

Rakip takımlar manşetlerde oyunu Sırp yıldızın üzerine yıkardı ama dün Karşıyaka tuzağa düşen takım oldu. Kimlik değiştiren Nikoliç, attığı servislerle İzmir ekibini yıkan isim oldu.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
AROMA Bayanlar Voleybol Birinci Ligi’nde kupanın zafer yorgunu Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom, DYO Karşıyaka’yı 59 dakikada sadece 38 sayı verdiği maçta 3-0 yendi. Karşılaşmada ise yaşanan ilginç bir olay vardı. Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom’un başarılı smaçörü Sırp Jelena Nikoliç, gerek milli takımında gerekse ligimizde yaşadığı manşet sorunu ile ün yaptı. Hemen hemen her maçta rakip takımlar servisleri karşılamada sorunlar yaşayan Nikoliç’in üzerine yığıp hem bu oyuncuyu oyundan düşürüyor hem de kolay sayılar buluyordu. Her maçta üzerine atılan toplarla adeta bir “servis avı” olan Nikoliç dün Karşıyaka maçında kimlik değiştirdi. Bu kez “av”lanan değil, “avcı” oldu. Attığı servislerle takımına sayı getirdi.

Karşıyaka direnemedi

İşte yine servisler ilk 2 set oynayan Nikoliç’in üzerine atıldı ama bu kez avlanmadı, şahin olup avladı. 18 servis attı, 4 direkt sayı aldı. Üzerine atılan 6 serviste 1 kez hata yaptı ve yüzde 67 ile mükemmel bir performans sergiledi. Hücumda da yüzde 60’lık bir oyun ortaya koydu. Şimdi gelelim maça; Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom, DYO Karşıyaka önünde Neslihan ve Arzu’yu dinlendirdi. Duygu, Polen, Gözde’ye yer verdi. Servislerle rakibinin pasör Tuba’ya iyi top gelmesini engelleyen sarı kırmızılılar, çok iyi blok yapıp rakip hücumları eritti. Orta hücumlarda Maculewicz ve Poljak, köşelerden Gözde, Polen ve Nikoliç ile etkili oldu. DYO Karşıyaka rakibine sadece 19 sayı aldığı birinci sette direnebildi. İkinci sette 7, üçüncü sette ise 12 sayıdan yukarı çıkamadı. Ev sahibi takımın 12 bloğuna karşılık, konuk takım sadece 1 blok yapabildi.

FİLEDE TOPLU SONUÇLAR
İller Bankası-Nilüfer Bld.: 3-1
Beşiktaş-Yeşilyurt: 3-1
Beylikdüzü-Ankaragücü: 0-3
G.Saray-Eczacıbaşı Zentiva: 1-3
V.Güneş Sigorta-Karşıyaka: 3-0

SALON: TVF 50.Yıl HAKEMLER: Ümit Sokullu (****), Tayfun Şener (***)
VAKIFBANK GÜNEŞ SİGORTA TÜRK TELEKOM: Gözde (***), Maculewicz (***), Polen (***), Nikoliç (***), Poljak (***), Özge (***) (Gizem-libero ***, Güldeniz **, Duygu **, Stam **)
DYO KARŞIYAKA: Tuba (**), Aslı (**), Emel (*), Natalıa (*), Kara (*), Tugba (*) (Şükran-libero *, Hande *, Gamze *, Merve *, Gizem *, Rabia *)
SETLER: 25/19, 25/7, 25/12
SÜRE: 59 dakika (23-17-19)

Bunları da Beğenebilirsiniz