« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avcı'dan kadın spor takımlarına övgü

Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nın turnuva elçisi olan Avcı, olimpiyatlara katılma hakkı kazanan kadın spor takımları hakkında konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Türkiye'nin ilk kez ev sahipliği yaptığı UEFA 19 Yaş Altı Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nın turnuva elçisi olan A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, kadın spor takımlarının yıllar sonra olimpiyatlara katılma hakkı kazandığı bu dönemde, kadın futbolu için de geleceğin sağlam temellerinin atılmasından gurur duyduğunu belirtti.

Avcı, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) internet sitesinde yer alan değerlendirmesinde, 19 Yaş Altı kategorisinde 11. kez düzenlenen UEFA Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nın, tesisleşme açısından Avrupa'nın önde gelen futbol şehirlerinden olan Antalya'da yapılmasının mutluluğunu yaşadıklarını aktardı.

Türkiye'de kadın futbolunun temellerinin 1993 yılında atıldığını anımsatan Avcı, “Ülkemizde kadın futbolu, son 6 yılda 7'den 72 takıma yükselmesi, lisanslı kadın futbolcu sayısının aynı süreçte 72'den bin 500'e kadar çıkması, federasyonumuzun Futbol Gelişim Departmanı aracılığı ile attığı olumlu adımları gösterirken, hem de ülkemizde kadınların futbol oynamaya ilgisinin arttığının en net göstergesidir. Değişik branşlarda kadın spor takımlarımızın yıllar sonra olimpiyatlara katılma hakkı kazandığı bu dönemde, kadın futbolumuz için de geleceğin sağlam temellerinin atılmasından gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

“Kadın futbolu önceliklerimizden”

TFF'nin vizyonu ve programlı çalışmasıyla kadın futboluna hak ettiği değeri verdiğini vurgulayan Avcı, şunları kaydetti:
“Tabii ki devlet, özel sektör, sponsorlarımız ve medya gibi tüm paydaşlarımızın artan desteği, hedeflerimize giden bu yolda bize hem motivasyon hem de güç verecektir. Bu güzide organizasyonun Türkiye'ye kazandırılmasında ve kusursuz düzenlenmesinde emeği olan herkese Türk futbolu adına teşekkür ediyor ve her geçen gün tribünlerde daha fazla görmeye başladığımız kadınlarımızın, saha içinde de güzel oyunumuzun güzel oyuncuları olarak katılımlarının artmasını diliyorum.”

Bunları da Beğenebilirsiniz