« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avcı puandan memnun

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Teknik Direktörü Abdullah Avcı özellikle ikinci yarıda Galatasaray'dan daha fazla istekli olarak puan aldıklarını söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Yedikleri gole dek oyunun top rakipteyken bölümünü doğru oynadıklarını belirten Avcı, şunları kaydetti: “Son 2-3 haftadır topu önde tutacak kaliteli oyuncularımızın olmaması,  bizi sadece oyunun bir bölümünü oynamaya mecbur etti. Barbosa'nın sakatlandığı  anda golü yedik. Ondan sonra kaybedecek birşeyimiz yoktu. Uzun süredir oynamayan  Ali Güzeldal oyuna girdi. Golü atan oyuncumuz Hasan Ali bugün ilk defa Ali Sami  Yen'e çıktı. Metin Depe savunma oyuncusu olmasına rağmen forvet oynattık. Maçı  çevirme adına bütün hamleleri yaptık. Bu kadar eksik kadroyla Ali Sami Yen'den  çıkmak önemli. O bölümde hücumda iyi oynadık. Rakibinden daha fazla istersen,  coşkuyu yakalarsan, arzularsan, beraber hareket edersen bunun karşılığını son  dakika da olsa alırsın. Biz bunun karşılığını aldık.”

ONURLU MÜCADELE

Maçtan önce ligin 22 puanlı takımı olduklarını hatırlatan Avcı,  “Kazansaydık 25 puanımız olacaktı ve Galatasaray'ın dibine yaklaşacaktık.  İnsanlar herhalde bunu böyle hesaplamıyorlar. Önümüzde Kayserispor müsabakası  var, onlar da lider oldular. Kayserispor müsabakası bizim için önemli. Ligin üst  tarafından bu kadar takımın olması, Türkiye Ligi'nin kalitesi adına önemli.  Oyuncularımı onurlu mücadeleleri nedeniyle kutluyorum” diye konuştu.

BÜYÜK TAKIM OYUNCULARI OYUNU İSTEDİĞİ GİBİ YÖNLENDİREMEZ

Avcı, maçın hakemiyle ilgili yapılan itirazların bulunduğunun hatırlatılması üzerine de şunları kaydetti:“Büyük takım futbolcuları oyunu istediği gibi yönlendiremeyecekler.  68-108 metrelik sahada bir oyun oynanıyor. Buna herkes saygı gösterecek. Herkese  güven ortamı sağlayacak, bu şekilde oynanacak. Oyunu çok detaylı incelersek  konuşuruz. Ben kaosla kavganın içinde olmak istemiyorum. Biz kaosla kavgayla  beslenen bir toplum olduğumuz için, bunun Türk futboluna birşey sağlamayacağını  düşünüyorum. Olumsuzlukları bir kenara bırakalım, genel olarak buradan pozitif  enerjiye dönersek Türk futboluna daha fazla katkı sağlarız. Birşeylerin arkasına  sığınarak savunma yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum.”

Oyunun içinde Kewell'e tepki gösterdiğini vurgulayan Avcı, “Maç 0-0  giderken seyircinin olduğu yerde hakemi baskı altına almak hiçbir profesyonel  oyuncuya yakışmıyor. Oyun 1-0 devam ederken hiçbir Galatasaraylı oyuncu neden  hareketlenmedi. Tepkim bu nedenleydi” dedi.

Avcı, başına darbe alan Barbosa'nın, son 12 dakikalık bölümde hiçbir şeyi  hatırlamadığını sözlerine ekledi.

Maçın son dakikasında beraberliği getiren golü atan Hasan Ali, Turkcell  Süper Lig'deki ilk golünü filelere gönderdiğini söyledi.

Hasan Ali, “Hafta başından beri bu maça çok iyi hazırlandık. Eksiklerin  olmasına rağmen buradan en az 1 puan alacağımıza inanıyorduk. 1 puanı  hakettiğimizi düşünüyorum. Bu benim ligde 4. maçım, hepsinde sonradan oyuna  girmiştim. Bu golü de aileme hediye ediyorum”

Gökhan Süzen ise, “Sahada mücadele eden, ikinci yarıda rakibinden fazla  maçı isteyen, rakip sahaya oyunu yıkan bir takımımız vardı. Maçın 90 dakika  olduğunu, mücadele edenin kazanma arzusuyla oynanın karşılığını alacağını gördük.  Hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. İlk hedefimiz ilk yarıyı ilk 6 içinde  bitirmek. Haftaya Kayserispor maçı var, onu da alıp ligi istediğimiz yerde bitirmek istiyoruz” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz