« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avcı: Bu gençler Dünya Kupası'nı kazanır

Peru'daki Dünya Şampiyonası'nda 17 Yaş Altı Milli Takımı ile 4'üncü olan teknik direktör Abdullah Avcı, oldukça kaliteli bir nesle sahip olduklarını söyledi ve ekledi: "Bu jenerasyonun iyi değerlendirilmesi durumunda ilerde Dünya Kupası'nı getirebileceğine inanıyorum."

A.A.
SON GÜNCELLEME
“11 Altın Adam” yarışması jüri toplantısına onur konuğu olarak katılan Abdullah Avcı, Türkiye'nin elinde çok iyi bir jenerasyon bulunduğunu ve bunun değerlendirilmesi durumunda ülkeye Dünya Kupası'nı getirebileceğini ileri sürerek, şöyle konuştu: “Yaşanılan başarıların bana mal edilmesini istemiyorum. Çünkü geniş bir ekip olarak çalışıyoruz. Peru'daki Dünya Şampiyonası'nda belki birinci olamadık, ama FIFA tarafından Dünya'nın en iyi takım oyunu oynayan ekibi seçildik. Türk futbolunun 10-15 yılını kurtaracak bir nesil yakaladığımıza inanıyorum. Bu çocuklar ileride yıldız isimler olamazsa bilmeliyiz ki kabahat biz hocalarda ve yöneticilerdedir. Bu jenerasyonun iyi değerlendirilmesi durumunda ilerde Dünya Kupası'nı getirebileceğine inanıyorum.”

HAKEM SERDAR TATLI'DAN MİNİ KONSER

“11 Altın Adam” Yarışması'nın Ağustos ayı değerlendirmesinde ”Ayın Hakemi” seçilen Serdar Tatlı, Eylül ayı jüri toplantısına ödülünü almak için katılırken, jüri üyelerini uzun hava türkü söyleyerek neşelendirdi.

Kendisinin maçlarda oldukça sert bir yüz ifadesiyle görev yaptığı ve hiç gülmediğinin söylenmesi üzerine, “Benim yapım böyle. Yakından tanıyan insanlar kişiliğimi bilirler. Sosyal anlamda ne kadar becerikli olduğum da bilinir. İsterseniz size bir türkü söyleyebilirim” dedi.

Jüri üyelerinin yoğun isteği üzerine uzun hava bir türkü okuyan Şanlıurfa bölgesi hakemi Serdar Tatlı, büyük alkış aldı.
Futbolun zor bir oyun olduğuna değinen Tatlı, Türkiye'de ise Dünya'nın en zor liglerinden birinin oynandığını kaydederek, “Böyle bir ortamda hakemin de psikolojisi bozuluyor. Disiplini sağlamak adına hakemlerin prensipleri vardır. Sahaya çıkarken futbolculara sert davranacağım ve onları azarlayacağım diye düşünmem söz konusu olamaz, ama maç içinde bazı durumlar beni sert gösterebilir. Futbolcularla kameraların yakalamadığı zamanlarda da gülüşüyoruz” şeklinde konuştu.

Diğer yandan, geçtiğimiz ay yapılan jüri toplantısında “Altın Adam” seçilen ve ödülünü alan Sivassporlu oyuncu Hakkı Hocaoğlu ise Turkcell Süper Ligi'nde hadlerini bilerek oynadıklarını ifade ederken, her maça puan alabilmek için çıktıklarını, başarılı performanslarını ligin geneline yaymak istediklerini belirtti.

Bunları da Beğenebilirsiniz