« Hürriyet.com.tr

Avare

Hürriyet Haber
X
AVARE'NİN ŞİİRİ

DOĞAN HIZLAN SEÇTİ

KARARTMA

Kapılar tutulmuş neylersin

Neylersin içerde kalmışız

Yollar kesilmiş

Şehir yenilmiş neylersin

Açlıktır başlamış

Elde silah kalmamış neylersin

Neylersin karanlık bastırmış

Sevişmezsin de neylersin

Paul Eluard(Sabahattin Eyüboğlu)

AVARE’NİN ÖNERİSİ

Guinness Dünya Rekorları

İnfomag Yayıncılık


2008 Guinness Dünya Rekorları kitabının Türkçe’si yayımlandı. Kitap dünyanın en ilginç rekorlarını, olaylarını ve kişilerini bir araya getiriyor. Bilim ve teknolojiden sualtı dünyasına, çok özel canlı türlerinden hayal gücünün sınırlarını zorlayan maceralara kadar geniş kapsamlı, eğlendirici ve bilgilendirici bölümler sunuyor. İçeriğindeki farklı konulardaki özel röportajlar, bilgilendirme bölümleri ve 1500’ün üzerinde güncellenmiş rekorlar da dikkat çekiyor. Kitabın tasarımı da oldukça ilginç. Sayfaları dev katlamalı ve karanlıkta parlıyor, kapak baskısı üç boyutlu ve özel mürekkeple basılmış.

SEYAHATTE NE OKUYALIM

GÜLŞEN BU KİTABI ÖNERİYOR

Boleyn Kızı

Philippa Gregory

Artemis Yayınları


Şarkıcı Gülşen, mesleğinden dolayı pek çok ülkeyi, şehri görme fırsatı bulmuş. Alaçatı’yı kendini yenilenmiş hissettiği için tercih ediyor. Memleketi Ordu’nun yemeklerini, havasını, denizini ve fındık ağaçlarını seviyor. İstanbul için "Nereye gidersem gidiyim dönmek istediğim şehir" diyor. İlk fırsatta Nemrut ve Peribacaları’nı görmek istiyor. Paris’te daha önce yaşadığını hissediyor. Londra’yı gözlerini kamaştıran, büyülü bir şehir olarak görüyor. Venedik’in özellikle altınlı çorbasını özlediğini söylüyor. New York ve Uzakdoğu’yu merak ediyor. Gülşen, Avare okuyucularına Philippa Gregory’nin "Boleyn Kızı" kitabını öneriyor.

NE DİNLEYELİM

CEYHUN YILMAZ BU ALBÜMÜ ÖNERİYOR

Ezginin Günlüğü

Çeyrek

Seyhan Müzik


Şovmen ve radyo programcısı Ceyhun Yılmaz, seyahat etmeyi çok seviyor. Van’da kahvaltı yapmaya bayılıyor. Alanya’yı dostları olduğu için tercih ediyor. İzmir’i sanata yer veren bir şehir olarak tanımlıyor. Yurtdışında İsviçre’de, herkesin birbirinin hakkına saygı gösterdiğini söylüyor. İspanya’nın güney bölgelerini beğeniyor. Paris’te sebebini bilmediği bir aşkın içinde hissediyor kendini. Küba ve ABD’yi merak ediyor. Ceyhun Yılmaz, Avare okuyucularına Ezginin Günlüğü’nün "Çeyrek" albümünü öneriyor.

Kaynak:

Tarihi Kalıntılar Arasında "Yükseklerde" Yürüyoruz
Mersin Doğu Akdeniz'in Yıldızı Olabilir
Marka Kent Mersin Yolunda
Mersin Cennetten Bir Köşe
Ulusal Anlamda Turizm Bilinci Oluşuyor
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyanın en havalı 10 mahallesi