GeriSeyahat Avare
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
Avare

Avare

AVARE
DOĞAN HIZLAN SEÇTİ

AVARE’NİN ŞİİRİ

BİR YER VAR Kİ...
Hep içimde kalmalı huzursuzluğum
-Bir türlü yerime yerleşememişim-
Düşündüklerim bir açık, bir koyu.
Sular, evet
Bulutlar, hay hay
Yıldızlar, amenna
Bilmem, anlatabildim mi, baylar
Var olmam sebebiledir susuzluğum..
Akşam oldu mu yatıyorum
Sular, bizim için
Bulutlar, zaten
Yıldızlar, tam bize göre
Sokaktan bir kadın geçer bizim olmıyan
Yalnızlık hem içimden, hem dışımdan
.........
Bir yeri var ki, yatağımın,
Biraz sert, biraz çukur
Orada her şeyi unutuyorum.
Turgut UYAR

AVARE’NİN ÖNERİSİ

Murat Belge
Başka Kentler, Başka Denizler 3
İletişim Yayınları

Yazar Murat Belge “Başka Kentler, Başka Denizler”in üçüncü cildini yayınladı. Yazar bu kez okuyucusuyla çıktığı seyahate kaldığı yerden devam ediyor. Önceki ciltlerde olduğu gibi bu ciltte de dünyanın dört bir yanına yaptığı seyahatlerden arda kalanları, aynı üslubu ve incelikli kalemi aracılığıyla paylaşıyor. Gezdiği ülkeleri, şehirleri anlatırken aynı zamanda okurunu gezintiye çıkartıyor. Kitapta, seyahatlerinin ilk başladığı durak Hollanda’ya uğradıktan sonra bu cildin en önemli ülkesi İtalya’ya çeviriyor rotasını. Yazar kitabın geri kalanında Almanya, Danimarka ve Avusturya’yı gezdirdikten sonra da Balkanlar’a uğruyor. Ukrayna’dan, ABD’ye Kanada’dan Ortadoğu’ya kadar geniş bir yelpazeyi içine alan kitabı okurken serinin dördüncüsünün gelişini iple çekeceksiniz.

SEYAHATTE NE DİNLEYELİM

ÜMİT ÜNAL BU ALBÜMÜ ÖNERİYOR

Talking Heads
Naked
Fly/Sire

Yönetmen ve senarist Ümit Ünal’ın eşi, çocukları İngiltere’de yaşıyor. Bu nedenle en sık gittiği ülke İngiltere. En sevdiği şehir ise doğduğu İzmir. Yurtiçi tatillerinde Olimpos’u tercih ediyor. Geçen yıl gittiği Dubrovnik’e hayran. Çok canlı ve kalabalık olmasından, deniz ve doğasının temizliğinden etkilenmiş. Türkiye’nin çoğu şehrini görmüş. Mardin, Doğu Karadeniz ve özellikle Ayder Yaylası’nı çok merak ediyor. Film festivalleri sayesinde pek çok ülkeye gitme fırsatı bulsa da seyahat arzusu tükenmemiş. Tokyo, Barselona, Buenos Aires, Peru’da Machu Picchu, Norveç’in fiyordları görmek istiyor. Ümit Ünal, Avare okurlarına new wave grubu Talking Heads’in Naked albümünü öneriyor.

SEYAHATTE NE OKUYALIM

GÖRGÜN TANER BU KİTABI ÖNERİYOR

Filiz Aygündüz
Kaç Zil Kaldı Örtmenim
Doğan Kitap

İstanbul Kültür Sanat Vakfı Genel Müdürü Görgün Taner, plak sevdası yüzünden Paris, Berlin ve Amsterdam’a gitmeyi çok seviyor. Bu şehirlerde kendini çok rahat hissediyor. Taner bir deniz aşığı. Türkiye’de özellijkle mavi yolculukta Hisarönü’ne gidip tatilini o civarlarda geçirmekten hoşlanıyor. Türkiye’de en çok gitmek istediği yer Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi. Yaylalarını merak ediyor. Buenos Aires’i de Latin Amerika’nın ruhunu anlamak için görmek istiyor. İpekyolu’nu da seyahat listesinde başlara koyan Taner, Avare okuyucularına Filiz Aygündüz’ün “Kaç Zil Kaldı Örtmenim” adlı kitabını öneriyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle