Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Avare

  Hürriyet Haber
  10 Ağustos 2009 - 00:00Son Güncelleme : 09 Ağustos 2009 - 20:56

  DOĞAN HIZLAN SEÇTİ

  AVARE’NİN ŞİİRİ

  GEL GÖR Kİ

  Bir Van Gölü akşamı nasıldır ki
  Bulutlar nasıldır ki Toroslar’ın üstünden
  Anadolu kıyıları nasıldır ki Karadeniz denizinden
  Diyarbekir Kalesi nasıldır ki Urfa Antep arası nasıldır ki
  Finike’nin portakal bahçelerinde soluk almak
  Bir muzu ağacından elinle koparmak
  Mersin’de deniz nasıldır ki Erzurum’da kar yağarken

  Gel gör ki
  Bir özlemdir tokluk bile memleketimde
  Kendimi bildim bileli

  Gelecekte nasıldır ki
  Arif Damar

  SEYAHATTE NE OKUYALIM

  HAMDİ KOÇ
  BU KİTABI ÖNERİYOR

  Michael Cox
  Gecenin Anlamı
  Doğan Kitap

  Yazar Hamdi Koç, seyahat etmeyi seviyor. Zengin bir yaşam alanı sunan Batum’u ilk tercihleri arasında gösteriyor. Kış mevsimde Abant’ı tercih ediyor. Dinlenmek ihtiyacı hissettiği zaman özellikle Karadeniz yaylalarına gidiyor. Yurtdışında, Londra ve Berlin’de kendini rahat hissediyor. Himalaya ve Kutuplara gitmek istiyor. Hamdi Koç, Avare okuyucularına Michael Cox’un “Gecenin Anlamı” adlı kitabını öneriyor.

  SEYAHATTE NE DİNLEYELİM

  SUZAN KARDEŞ
  BU ALBÜMÜ ÖNERİYOR

  Sezen Aksu
  Yürüyorum Düş Bahçelerinde
  DMC

  Şarkıcı Suzan Kardeş, mesleği gereği sık sık seyahat ediyor. İyice şehirleşen ve daha çok yaşayabilme imkanı sunan Bodrum’u ve İzmir’i seviyor. Bursa’yı ve kendini sürekli geliştiren Eskişehir’i beğeniyor. Yurtdışında, tercihi öncelikle doğduğu Yugoslavya. Tarih kokan İtalya’ya, kızının yaşadığı Londra’ya severek gidiyor. Nepal’i görmek istiyor. Bulduğu ilk fırsatta da Mısır’a gitmeyi düşünüyor. Suzan Kardeş, Avare okuyucularına Sezen Aksu’nun son albümü “Yürüyorum Düş Bahçelerinde”yi öneriyor.

  AVARE’NİN ÖNERİSİ

  Koloni
  Jean-Christophe Grange
  DOĞAN KİTAP

  Fransız yazar Jean-Christophe Grange, serbest gazeteci olarak çeşitli haber ajansları ve gazeteler için çalıştı. “Paris-Match” için gezi-macera röportajları, “Figaro Magazine” için bilimsel röportajlar hazırladı. Leyleklerin göçü üzerine hazırladığı yazı dizisinden esinlenen “Leyleklerin Uçuşu” adlı ilk romanı 1994’te yayımlandı. Fransa’da 450 bin satan ve dünyada 20 dile çevrilen “Kızıl Nehirler” yazarın ikinci romanıydı. Üçüncü romanı “Taş Meclisi” 2000’de çıktı ve Fransa’da satışları 150 bine ulaştı. Yazar bu ay yeni kitabıyla karşımızda. Kitabın adı: Koloni. Konusu kısaca şöyle: Hikaye Paris’te bir Ermeni katedralinde işlenen cinayetle başlıyor. Kan yok, cinayet aleti yok, yara bere yok. Biri yaşlı ve huysuz emekli bir polis, diğeri Çocuk Bürosu’nda görevli, ancak açığa alınmış uyuşturucu müptelası genç bir polis. Bu ikisi, gitgide hunharca bir hal alan ve peşpeşe işlenen cinayetlerin katilini veya katillerini bulmak için birlikte çalışmak zorunda. Ancak bu cinayetler sıradan bir seri katilin işi değil.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı