« Hürriyet.com.tr

Avare

Hürriyet Haber
X
AVARE’NİN ŞİİRİ

DOĞAN HIZLAN SEÇTİ


MEMELERİN BEBELER VE BABALAR İÇİN ANLAM VE ÖNEMİ
Aç bebekler için
Açık büfe
İstendiği an akmaya hazır
Süt çeşmesi
Tok bebekler için
İpek/ten yastık
Ağlayan bebekler için tıkaç
Babalar içinse
Ayıptır söylemesi
Gece girilen günah bahçesi

AVARE’NİN ÖNERİSİ

Görmeniz Gereken 501 Yer
Türkiye İş Bankası

“Görmeniz Gereken 501 Yer” kitabı klasik turistik gezilerin dışında beklentileri olan gezginlere benzer kaynaklarda olmayan, yüzlerce ilgi çekici bölgeyle, kültürle tanışma fırsatı sunuyor. Kitaptaki 501 yer arasında olağanüstü doğa varlıklarından, insanlık tarihi boyunca inşa edilmiş anıtsal eserlere kadar geniş bir seçki var. Çin Seddi, Tac Mahal ya da British Museum gibi efsaneleşmiş yerlerin yanı sıra gidenlerin muhtemelen başka bir gezginle karşılaşamayacağı Wat Tham Pha Tapınağı ya da Dakhla Gölü gibi çok az bilinen yerler de eserde bulunuyor. 544 sayfalık kitap Türkiye İş Bankası’nın uçuş kartı Maximiles’e internetten yapılacak yeni başvurular için, kartın müşterilere tesliminden sonra hediye ediliyor.

SEYAHATTE NE DİNLEYELİM

ALTAN ERKEKLİ BU ALBÜMÜ ÖNERİYOR

Göksel
Mektubumu Buldun mu?
Avrupa Müzik


Oyuncu Altan Erkekli, fırsat buldukça mutlaka seyahat ediyor. Marmaris’i, korunmuş denizi, eşsiz doğası ve temizliğiyle seviyor. Yurtdışında Avustralya’yı beğeniyor. Film çekimleri için gittiği Norveç’in fiyortlarını huzur dolu buluyor. İlk fırsatta Artvin’in Borçka İlçesi’ndeki Maçahel Vadisi’ni görmek istiyor. Altan Erkekli, Avare okuyucularına Göksel’in “Mektubu mu Buldun mu” isimli albümünü öneriyor.

SEYAHATTE NE OKUYALIM

SALİH GÜNEY BU KİTABI ÖNERİYOR

Zülfü Livaneli
Son Ada
Remzi Kitabevi


Oyuncu Salih Güney, seyahat etmeyi çok seviyor. Ege Bölgesi’ni denizi ve temiz doğasıyla kusursuz buluyor. İnsanları ve tarihiyle Assos, Saroz, Foça ve Bozcaada’yı vazgeçilmezleri arasında sıralıyor. Yurtdışında işi gereği uzun süre ABD’de yaşayan Salih Güney’e göre, Kaliforniya, Florida ve New York yaşanacak yerler arasında. Geçmiş tarihi ve korunmuş yapılarıyla Fransa’yı da beğeniyor. En çok Bali’yi görmek istiyor. Salih Güney, Avare okuyucularına Zülfü Livaneli’nin “Son Ada” romanını öneriyor.

Kaynak: