GeriSeyahat Avare
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
Avare

Avare

AVARE'NİN ŞİİRİ

DOĞAN HIZLANSEÇTİ

Taşandeniz

Sevgilim! kaşığın içine bakıyor sonbahar

yüzündeki siyah su birikintisi

üzüyor seyrek yürekli kuğuları, veKırılan bir lades kemiğinin ardından

unutulmadın, unutulmayacaksın da

mıh gibi aklımdasın her yeni ayrılıktasevgilim! gözlerin, bir kaşık sonbaharKüçük İskender

AVARE’NİN ÖNERİSİ

Güney Amerika

Mustafa Andıç

Gürer Yayınları


Mustafa Andıç, genç bir coğrafya öğretmeni. Aynı zamanda meraklı bir gezgin. Üniversite yıllarında Türkiye’yi keşfetti, sonra dünyaya açıldı. 22 ülkeyi kapsayan dünya turunun gözlemlerini daha önce "Gölgem Ekvatorda Kaldı" adıyla kitaplaştırmıştı. Latin Amerika’da iki kez uzun gezilere çıkan Andıç, bu gezilerin gözlemlerini "Güney Amerika: Dansın, Müziğin, Başkaldırının Sesi" adıyla kitaplaştırdı. Şilili ozan Pablo Neruda’nın "Yavaş yavaş ölürler / Seyahat etmeyenler / Yavaş yavaş ölürler / Okumayanlar, müzik dinlemeyenler / Vicdanlarında hoşgörüyü barındırmayanlar" dizeleriyle başlayan kitapta Brezilya, Arjantin, Paraguay, Uruguay, Şili, Bolivya, Peru, Ekvador, Kolombiya, Venezüella gezgin Andıç’ın gözüyle anlatılıyor.

SEYAHATTE NE OKUYALIM

METİN GÜRSOY BU KİTABI ÖNERİYOR

Masumiyet Müzesi

Orhan Pamuk

İletişim Yayınları


Moda PR’cısı, Metin Gürsoy seyahat etmeyi seviyor. Yurtiçinde Ayvalık’ı deniz havasından dolayı tercih ediyor. Çeşme’nin hareketli yapısından hoşlanıyor. Erdek’i sakin buluyor. Kapadokya’yı görmek istiyor. Yurtdışında İsveç’i huzurlu olarak tanımlıyor. Kopenhag’ın müzeleri ve sergilerini beğeniyor. Amsterdam’ın eğlencesini seviyor. İskoçya’yı merak ediyor. Metin Gürsoy, Avare okuyucularına Orhan Pamuk’un "Masumiyet Müzesi" kitabını öneriyor.

SEYAHATTE NE DİNLEYELİM

SERAY SEVER BU ALBÜMÜ ÖNERİYOR

ALICIA KEYS

AS I AM
Sunucu ve oyuncu Seray Sever, sakin yerlere seyahat etmeyi seviyor. Tekneyle Göcek ve Bozburun’a gitmeyi, temiz deniz ve dingin doğa için tercih ediyor. Karadeniz kıyıları ve Mardin’e seyahat etmek istiyor. Yurtdışında Capri Adası’nı kendine özgü buluyor ve orada alışveriş yapmak hoşuna gidiyor. Como Gölü için çok yöresel bir yer diyor. Londra’nın mimari yapısı, müzikalleri ve tiyatrolarını beğeniyor. İlk fırsatta Uzakdoğu ve Hawaii’yi görmek istiyor. Seray Sever, Avare okuyucularına Alicia Keys’in "As I Am" albümünü öneriyor.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle