« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Avantajımızı korumak isterdik"

Basketbolda, FIBA Erkekler Eurochallenge Kupası (J) Grubu'nda Belçika'dan Antwerp Giants'a 86-80 yenilerek bu sezon Avrupa kupalarında İzmir'de ilk yenilgisini alan Pınar Karşıyaka'nın başantrenörü Hakan Demir, “Kendi sahamızdaki avantajımızı korumak isterdik” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
ŞENSAN: MESTO MAÇINI KAZANIRSAK GRUBU LİDER TAMAMLARIZ

Demir, maçın ilk devresini iyi oynamalarına rağmen, ikinci yarıda kötü bir oyun ortaya koyduklarını ve karşılaşmadan mağlup ayrıldıklarını söyledi. Bu sonucun ardından gruptaki durumun daha karmaşık haline geldiğini ifade eden Demir, şunları söyledi:
“Antwerp Giants da kalan 2 maçını kazanırsa, bu işin içine girebilir. Grupta takımların kendi aralarında oynayacakları maçlar da gruptaki durumu belirleyecek. Kendi sahamızdaki avantajımızı korumak isterdik ancak bunu başaramadık. Türkiye Kupası'nda maçımız yoktu, verilen 15 günlük ara nedeniyle bugün maç ritminden uzak olduğumuzu gördüm. Maç ritmine girip, karşılaşmaları kazanmayı devam edeceğiz.”

Pınar Karşıyakalı Ahmet Erdoğan da yaptığı açıklamada, bu gruptan çıkmayı hedeflediklerini, yenilginin kendilerini hedeften uzaklaştırmadığını belirterek,
“Seyircimizi üzdük. Bunu cumartesi günkü Efes Pilsen maçında telafi edeceğiz” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz