« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Avantaj elde ettik"

Anadolu Efes Başantrenörü Ufuk Sarıca, Galatasaray Medical Park'ı yenerek, THY Avrupa Ligi Top 16 turu E Grubu'nda ilk maçta avantaj elde ettiklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sarıca, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, kazandıkları için mutlu olduklarını belirterek, “Sonuç itibariyle bir final maçı değildi. Avantaj elde etme maçı. Daha farklı kazanmamız gerekirken, 6 sayıyla bitirdik. Baştan sonra oyunun üstünlüğü bizdeydi” dedi. Maçta iyi savunma yaptıklarını kaydeden Sarıca, şöyle konuştu: “Kerem Tunçeri'nin sabah rahatsızlanması, Lafayette'nin bir idmanla maça çıkması, bazı aksamalar neden oldu. Ancak ilk yarı çok akıcı oynadık. İkinci yarı boş atışları değerlendiremedik. Önemli rakibe karşı avantajlı bir skor elde ettik. Şimdi arka arkaya iki deplasman maçımız var. Bunlardan birini kazanmak en büyük hedefimiz. Kazanırsak bayağı bir mesafe elde etmiş oluruz.”

Lafayette'nin transfer edilmesini kendisinin istediğini anlatan Sarıca, sözlerini şöyle tamamladı: “Önce kulübünden izin alamadık. Dowdell'den önce onu istiyorduk, ama kulübünden izin alamadık. Son gün transfer oldu. Onu bu maçta oynatırken mucize beklemiyordum, ama Lafayette'yi inanarak ve güvenerek tranfser ettim. Aynen Vujacic gibi. Sezon başından beri Vujacic çok eleştiriliyor ama onun kalitesine inanıyorum. Lafayette Avrupa'nın en iyi oyuncu kurucusu değil, ama delici özelliliği olan bir oyuncu ve bu dönemde alınabilecek iyi bir oyuncu. Bugün Ilievski'yi kestim, onu oynattım. 1 günlük idmanla gayet iyi oynadı. İleriki günlerde o da bizim bir parçamız olacak. Ilievski ile ilgili henüz bir şey söylemek istemiyorum.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler