« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Avantaj bize geçti"

BEKO Basketbol Ligi play off mücadelesinde Olin Edirne'yi depasmanda 6 sayı farkla 68-62 yenerek seride 2-1 öne geçen Banvit'in antrenörü Orhun Ene, iyi mücadele ederek avantajın yeniden kendilerine geçtiğini söyledi.

Engin ÖZMEN/EDİRNE,(DHA)
SON GÜNCELLEME

Olin Edirne'nin hem savunmada hem de hücumda riskleri olan bir takım olduğunu belirten Orhun Ene, iyi savunma yaparak maçı kazandıklarını söyledi. Genç oyuncuların maça büyük katkı sağladığını belirten Orhun Ene, şöyle konuştu:

"Olin Edirne, play off maçlarındaki eşleşmesi avantaj olmayan bir takımdı. Hem savunmada hem de hücumda riskleri olan bir takım. Bu anlamda kendi sahamızda bir maç kaybederek, saha avantajımızı kaybetmiştik. Bu maçı kazanarak bu avantajı yeniden elde ettik. Savunmamızın çok iyi olduğunu ve iyi mücadele ettiğini söylemek gerek. Olin'in iyi oyuncularına kurduğumuz baskı maçın sonunda etkisini gösterdi. Genç oyuncularımızın da buna katkısı büyük oldu. Maçın içerisinde gereksiz şekilde alan savunmasında paylaşma hatası yaparak 2 tane 3'lük verdik. 8 sayıdan gelmek için bizim için sıkıntıydı. Sakat oyuncularımız yerine giren genç oyuncularımızla iyi bir galibiyet aldık."

"RAKİBİ TEBRİK ETMEK BÜYÜK VASIF"

Sözlerini sürdüren Orhun Ene, "Rakibimize saygı duyuyoruz. Rakibimiz bizi yense de asla şansa yendi, demeyiz. Rakibimizin emeğini de takdir ederiz. Bunun Türk sporunda önemli bir vasıf olduğunu düşünüyorum. Zaten bu vasfı gösteremediğimiz için Türk sporunda fanatizm yükseliyor. Olin, bizi büyük başarı gösterip Bandırma'da yenmiştir. Hakkıyla yenmiştir, biz de talihsiz anlar yaşadık ama bunların Olin'in o galibiyetine gölge düşürmemeli" diye konuştu.

"BANVİT ÇOK GÜÇLÜ BİR TAKIM"

Olin Edirne antrenörü Gökhan Taştimur ise Banvit'in çok güçlü bir takım olduğunu ve haklı bir galibiyet aldığını söyledi. Önemli bir avantajı kaybettiklerini ifade eden Gökhan Taştimur, şöyle dedi:

"Deplasmanda kazandığımız maçla bir avantaj elde etmiştik. Burada yenilerek bu avantajı kaybettik. Perşembe günkü maçı kazanmak zorundayız, yoksa sezonu kapatmak zorundayız. Şimdi artık bunun hesabını yapacağız. İki maç kazanmak zorundayız. Bugün bu atmosferde kazanmak isterdik, Banvit çok güçlü bir takım. Arada çok ciddi bir seviye farkı var. Neticede bizde de kısıtlı bir kadro var. Hakemler bu maçta mükemmel bir maç yönettiler. Biz sertliğe cevap veremedik. Oyuncularımı kutluyorum. Oyuncularımız çok büyük bir iş başardılar. Henüz bitmedi, Perşembe günü yeniden oynayacağız. Hala şansımız var, hala elenmedik. Biz harika bir sezon geçirdik, önemli olan üzerine bir şeyler katmak. Son derece düzenli gelmiş bir Banvit, kararlı bir galibiyet aldı."

Olin Edirne ile Banvit, play-off çeyrek final karşılaşmalarının dördüncüsünü 19 Mayıs Perşembe günü yine Edirne Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu'nda oynayacak. Aldığı galibiyetle seride 2-1 öne geçen Banvit maçı kazanması halinde yarı finalde Galatasaray Cafe Crown'un rakibi olacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz