« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Avantaj Beşiktaş'ta

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı KAPTAN

Beşiktaş rövanşa büyük avantaj taşıdı. Bunda en önemli faktör, siyah beyazlıların sürekli golü düşünmeleriydi. Toshack rakip sahada atılacak gollerin önemini bilerek takımını oynattı.

İki kanatta Amokachi ve Mehmet'i kullanarak oyunu açtı, Kocaelispor defansının dengesinin bozdu. Bu ikili biraz daha başarılı olsalardı skor daha farklı olurdu. Toshack, ileride bıraktığı santrfor Ertuğrul'un yanına Ayhan'ı sokarak pozisyon zenginliğine ulaşmak istedi. Ertuğrul aşağı yukarı tüm hava toplarını aldı, topu ileride iyi sakladı. Attığı gol tek kelimeyle harikaydı. İkinci golde de payı büyüktü. Toshack, Ertuğrul'un Ohen'den çok daha yararlı olduğunu sanırım dün anlamıştır. Ayhan'ın ilk hedefi karşı kaleydi. Pozisyon buldu, pozisyon yarattı, gol attı. Toshack, Ayhan ve Ertuğrul'u sürekli oynatırsa bu çocukların performansı daha da artar.

TOSHACK RİSK ALDI

Orta alanda Del Solar oyunu iyi organize etti. Tayfur her zamanki gibi durmadan koştu, rakipten pek çok top çaldı. Tayfur gibi bir adam her takıma şart. Beşiktaş'ın tek eksiği defansında zaman zaman açık vermesiydi. Bunda Erkan ve Mutlu'nun kademeye yeterince girmemeleri önemli unsurdu. Bu nedenle de göbekte Rahim ve Alpay zor anlar yaşadılar. Ancak bu ikili yalnız kalmalarına rağmen yine de görevlerini yaptılar. Toshack defansın göbeğinde bu kez üç değil, iki oyuncu kullandı. Yani defansta riski göze almıştı. Ancak bu bölgede kullanmadığı oyuncuyu ileriye alarak takımının gol şansını arttırdı.

Toshack oyuncularına ilk hedef olarak karşı kaleyi göstermişti. Futbolcular teknik direktörlerinin bu komutunu yerine getirdiler ve işin zor kısmını geçtiler.
Bunları da Beğenebilirsiniz