KASTAMONU HABERLERİ

Avanoğlu Ayı Logosuna Destek Verdi

IHA
13.10.2015 - 16:18Son Güncelleme :

Teknik Elemanlar Derneği Kastamonu Şube Başkanı Sinan Avanoğlu, Kastamonu'nun logosunun ayı olması önerisine destek verdi.

IHA

Teknik Elemanlar Derneği Kastamonu Şube Başkanı Sinan Avanoğlu, Kastamonu’nun logosunun ayı olması önerisine destek verdi. Avanoğlu, büyüklerinden her zaman reklamın iyi veya kötüsünün olmadığını dinlediklerini hatırlattı.
Teknik Elemanlar Derneği Kastamonu Şube Başkanı Sinan Avanoğlu, Kastamonu Valiliği tarafından gündeme getirilen logo tartışmalarına ayı önerisinde bulunan AK Parti Kastamonu İl Başkanı Av. Halil Uluay’ın önerisine destek verdi.
Avanoğlu, şehrin simgesinin oluştururken farkındalık oluşturmak ile birlikte ulusal ve uluslararası platformlarda gündem oluşturmanın da büyük önem taşıdığını ifade ederek, “Bugün ülkemizin hangi vilayetine bir hemşehrimiz gitse, ilk karşılaştığı soru eminim ki Kastamonu’ya 10 kilometre kala tabelada ne yazıyor sorusudur. Sorunun cevabı da hepimizin malumu olduğuna göre bizim memleketimizden taş da düşebilir ayıda çıkabilir. Her şeyin sahtesinin yaşandığı dünyamızda, bu da bizim doğayla iç içe yaşadığımızın göstergesidir. Bizler, ayı özelinde aslında şehrimizin doğal dokusunu, çevreci kimliğini, hayvan sevgisini ön plana çıkarıyoruz” dedi.
Ayı’nın kaba olduğunu ve şehrin imajına olumsuz katkı yapacağına dair görüşlere katılmadığını söyleyen Avanoğlu, “Bu tür olumsuz görüşlere katılmadığımızı özellikle ifade etmek istiyorum. Bugün nasıl ki Denizlililer horozdan, Ankaralılar keçiden, Sivaslılar köpekten utanmıyorsa bizler, neden Kocaoğlandan utanalım ki. Ayı utanılacak değil, sevilecek, hoş görülecek, sahip çıkılacak bir hayvandır. İnşallah şehrimiz, bu konuda ortak akılla hareket edecek ve Kocaoğlan şehrimizin simgesi olacaktır” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Avanoğlu Ayı Logosuna Destek Verdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 16 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Avanoğlu Ayı Logosuna Destek Verdi haberi güncellenecektir.

KASTAMONU NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:48
 • Guneş
  07:34
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  15:12
 • Akşam
  17:29
 • Yatsı
  19:03
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı