ANTALYA HABERLERİ

Av köpeği güzellik yarışması

DHA
27.03.2017 - 18:40Son Güncelleme :
DHA

 

Mithat ABAKAN/MANAVGAT, (DHA) - ANTALYA'nın Manavgat İlçesi'nde 1'inci Fermalı Av Köpekleri Mera Kovucu Irklar Güzellik Yarışması yapıldı.
Manavgat Belediyesi, Manavgat Avcılık Atıcılık ve Amatör Balıkçılık Derneği işbirliğiyle düzenlenen Fermalı Av Köpekleri Mera Kovucu Irklar Güzellik Yarışması Ulualan Kum Yolu mevkiinde yapıldı. Etkinliğe Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Dernek Başkanı Engin Tüter, sivil toplum kuruşları başkanları, muhtarlar, avcılar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Araziye bırakılan bıldırcın kuşunu bulmaları ve ferma vermeleri için 5 dakika süre verilen av köpekleri kıyasıya yarıştı. 77 köpeğin yarıştığı etkinlikte en güzel av köpekleri de hakem heyeti tarafından seçildi. Dereceye girenlere ödülleri Belediye Başkanı Şükrü Sözen tarafından verildi.
Yarışmada dereceye girenlere av tüfeği, kupa, madalya ve köpek mamasını hediye edilmesinin ardından konuşan Dernek Başkanı Engin Tüter ilk kez organize edilen yarışmaya destek veren Başkan Şükrü Sözen'e teşekkür etti.
Belediye Başkanı Şükrü Sözen de avcılığın doğa şartlarına uygun olarak yapılması gerektiğini ve bilinçli avlanmayı desteklediğini vurguladı. Sözen, "İlkini gerçekleştirdiğimiz organizasyonumuzda yarışmaya katılan bütün dostlarımıza teşekkür ediyorum. Bilinçli avlanma yapan bütün avcıları destekleyeceğimizi ifade ediyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Av köpeği güzellik yarışması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 18 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Av köpeği güzellik yarışması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı