Gündem Haberleri

  Av kazası için Cheney'e dava açılmayacak

  A.A.
  17.02.2006 - 10:16 | Son Güncelleme:

  ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'nin bıldırcın avı sırasında arkadaşını vurmasının bir kaza olduğu ve hakkında yasal işlem yapılmayacağı resmen açıklandı.

  Olayın meydana geldiği Kenedy County Şerifi Ramon Salinas, polis soruşturmasına göre Cheney'nin Teksaslı avukat Harry Whittington'ı kazayla vurduğuna karar verildiğini, bu nedenle yasal işleme gerek olmadığını bildirdi.
  Corpus Christi'nin güneyindeki Sarita'da gazetecilere kısa bir açıklama yapan Salinas, olayla ilgili kimseye karşı suçlama yapılmayacağını söyledi.

  Soruşturmayı yürüten ve bu konudaki raporu hazırlayan Gilbert San Miguel adlı polis de soruşturmanın tamamlandığını, bu olayın yalnızca bir kaza olduğunu açıkladı. San Miguel'in raporunda, Cheney'nin olayla ilgili ifadesi alınırken av sırasında alkol almadığını söylediği belirtildi. Cheney'ye alkol alıp almadığının sorulmadığı, buna rağmen kendisinin öğle yemeğinde bir bira içtiğini, av sırasındaysa kimsenin içki içmediğini anlattığı kaydedildi.

  Bu arada, ABD Başkanı George Bush da olayla ilgili ilk kez dün bir yorumda bulunarak, Cheney'nin kazayla ilgili kamuoyuna yaptığı açıklamadan memnun olduğunu belirtti. Cheney, cumartesi günü Teksas'ın güneyindeki bir çiftlikte bıldırcın avı sırasında ateş ederken, kendisine arkadan yaklaşan av arkadaşı 78 yaşındaki Harry Whittington'ı sıçrayan saçmalarla ciddi biçimde yaralamıştı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı