Av Fuarı’na 20 ülkeden katılım

Hürriyet Haber
03.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

BURSA’da ‘5’inci Doğa Av 2013 Fuarı’ büyük ilgi gördü.

TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, 126 firmadan 55 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladıklarını söyledi. Bursa Doğa Av 2013 Fuarı, Bursa Uluslararası Fuar Kongre Merkezi’nde, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı Sabri Kiriş, Bursa Vali Yardımcısı Adnan Çakıroğlu, Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyon Avcılık Asbaşkanı Atilla İshak Tankut ve TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ. Genel Müdürü İlhan Ersözlü ve ziyaretçilerin katılımıyla açıldı. Avcılık perakende sektörünün yer aldığı fuar 2 Haziran tarihine kadar av tutkunlarına ve meraklılara kapılarını açık tuttu.

KAÇAĞA KARŞI DİKKAT

Fuar açılışında konuşan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı Sabri Kiriş, sürdürülebilir avcılığın devam etmesi için avcıların doğaya daha duyarlı olması gerektiğini söyledi. Kaçak avlanmaya karşı avcıların da dikkatli olması gerektiğini vurgulayan Kiriş, avcılardan yeri geldiğinde avına karşıda merhametli davranmasını istedi.

YABANCI KATILIM

TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ. Genel Müdürü İlhan Ersözlü ise, 126 firmanın katıldığı fuarda 20 ülkeden konuklar bulunduğunu, Türkiye’nin ise 50 ilinden ziyaretçiler geldiğini kaydetti. Fuarı 2012’de 52 bin kişinin ziyaret ettiğini dile getiren Ersözlü, bu yıl 55 bin kişiye ulaştıklarını ifade etti. TÜYAP olarak yılın ilk yarısında 400 bin ziyaretçiyi ağırladıklarına dikkat çeken Ersözlü, Ekim ayında Tarım Fuarı ile ikinci yarıya başlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı