Ege Haberleri

EGE

  Auto Show gün sayıyor

  Burcu TANER / İZMİR, (DHA)
  23.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 22.10.2011 - 20:37

  İZMİR’in hızlı fuarı Auto Show (Otomobil ve Hafif Ticari Araçlar Fuarı), üç yıl aradan sonra yeniden düzenleniyor.

  Ege Otomotiv Derneği (EGOD) öncülüğünde İZFAŞ’la ortaklaşa gerçekleştirilecek olan fuar, 25-30 Ekim tarihleri arasında Kültürpark’taki iki holde konuklarına ‘Merhaba’ diyecek. Egeli yan sanayici firmaları çatısı altında toplayacak etkinlikte 1955-1980 model araçlar da nostalji yaşatacak.

  Yatırımcıya mesaj

  Türkiye’nin yerli otomotiv yaratma çabalarının sürdüğü bir dönemde yan sanayinin de sektörün gelişimi için çabalaması gerektiğini vurgulayan EGOD Başkanı Mustafa İduğ, “Fuar bu yönüyle de büyük anlam taşıyor. Bölgemizde yıllardır bu işte ustalaşmış pek çok firma var. Bunların görünür olması için de böyle bir organizasyon düzenliyoruz” dedi.

  Yaklaşık 40 katılımcının yer aldığı organizasyonda, lastik, yedek parça, madeni yağ sektörünün temsilcilerinin de yer alacağını ifade eden İduğ, “İzmir’in otomotiv yan sanayiindeki potansiyelini hem ülke hem de dünya genelinde anlatmak için fuarlar en büyük araçlarımızdan biri. Potansiyelimizi esas olarak İzmir’de yatırım kararı alması olası yabancı sermayeye göstermek istiyoruz” diye konuştu.

  100 bin ziyaretçi

  Sergilenecek klasik otomobillerin fuara renk katacağını belirten Mustafa İduğ, bu araçlarla fotoğraf çekme şansının da olacağını, hatta bazılarıyla gezinti yapılabileceğini kaydetti. İduğ, en az 100 bin ziyaretçi beklediklerini de dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı