Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aurelio'nun aklı Fener'de kalmış

Fenerbahçe'den olaylı bir şekilde ayrılıp İspanya'nın Real Betis takımına giden Marco Aurelio 'Türkiye'yi ben de ailem de çok seviyoruz. Bir gün Türkiye'ye döneceğim' dedi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Real Betis'te bu sezonla birlikte iki yıl daha sözleşmesi bulunduğunu kaydeden Marco Aurelio, "Sözleşmem bitince Türkiye'ye dönmeyi istiyorum. Çünkü ben de ailem de Türkiye'yi seviyoruz." diye konuştu.

Radyospor'da Özgür Sancar'la Haber Özel Programı'na açıklamalarda bulunan Marco Aurelio, hangi takıma dönmek istediği sorusuna ise Aurelio, "Tabiki kalbim Fenerbahçe'ye dönmekten yana. Orada yıllarca oynadım. Onlar beni, ben onları çok sevdim. Futbolculuk bir meslektir. Profesyonel olduğum için beni kim istiyorsa tekliflere bakıp karar vereceğim. Fenerbahçe'yi de çok sevdiğim için oraya dönmek isterim." şeklinde cevap verdi.

"İspanya'ya gittiği için pişmanlık duydu mu?" sorusuna ise Marco Aurelio şöyle yanıtladı; ""İspanya'ya gittiğim için pişmanım şeklinde hiç bir zaman bir şey söylemedim. Beni tek üzen uzun süren sakatlığımdı. Bunun dışında İspanya'da bulunmaktan ve burada futbol oynamaktan dolayı çok mutluyum. Ama sözleşmem bittiğinde inşallah bir gün Türkiye'ye döneceğim."

"TÜRKİYE'DEN İSTEYEREK AYRILDIM"

Benim için Türkiye'yi bırakmak zordu. Ama ben hür irademle karar verdim ve yabancı bir ülkede oynamak istedim. Bunun için de ideal yer İspanya'ydı.

"AZİZ YILDIRIM'LA FİKİR AYRILĞI YAŞADIK"

Aziz Yıldırım'la aramızda fikir ayrılığı vardı. Sorunlara başka açılardan bakıyorduk. Şu anda Betis'in başarısından başka bir şey düşünmüyorum ayrıca bu konular geride kaldı.

"FENERBAHÇE DIŞINDAKİ BÜYÜK TAKIMLAR BANA TEKLİF YAPTI"

Sakatlanmadan önce Türkiye'den teklifler aldım, ama takım ismi söyleyemem. Yeni bir teklif yok. Ayrıca Avrupa'dan da ciddi teklifler aldım. Ama bu teklifleri düşünmedim, çünkü futbola bakmak istiyordum. Detayları girmek istemiyorum. Söylersem benim için iyi bir yaklaşım olmaz.

"BENİM BOŞLUĞUM DOLDURULDU"

Milli takımda benim boşluğumun doldurulamadığı düşüncesine katılmıyorum. Milli Takımı, başarısız bulmak da mümkün değil. Görev alan arkadaşlar başarılı oldular.

"FENERBAHÇE BAŞARISIZ DEĞİL"

Fenerbahçe'nin başarısız olduğuna inanmıyorum. Fenerbahçe, her takım gibi kötü sonuçlar almış olabilir. Ankaragücü galibiyeti iyiydi. Ben Fenerbahçe'den umutsuz değilim. Fenerbahçe için karamsar olmaya gerek yok. Zaten ligde zirvede çok fazla puan farkı yok.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz