« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aurelio yarın 11’de

Fatih Terim, "Aurelio, ’Ben de Türküm’ diyor. Lüksemburg önünde oynayacak. Ben takıma aldım, başıma ne gelirse razıyım. İleride Türk olacak yabancılar varsa, ihtiyacımız varsa onları da alırız" dedi.

Bayram AYDIN
SON GÜNCELLEME
MİLLİ Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim dün Türk vatandaşlığına geçmesinin ardından Milli Takım’a çağırdığı Mehmet (Marco) Aurelio ve Arda Turan ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Terim, futbolun dilinin tek olduğunu ve Aurelio’nun zorluk çekmeyeceğini belirtirken, bu futbolcuyu milli takıma çağırmasıyla ilgili eleştirilere de değinerek şunları söyledi:

Defansta seçenek yok

"Aurelio, Türkçe öğrenmeye çalışıyor. Aurelio 70 milyon insandan birisi. Aurelio için biz federasyondan rica etmedik, bakanlıktan da rica etmedik. Ülkemin vatandaşlığını seçene saygı duyarım. Teknik ekip olarak konuştuk, tartıştık Aurelio’yu kadroya çağırdık. Mehmet’i alırsak ne olur demedim. Faydalı olur dedim ve aldım. Bugüne kadar hiçbir yöneticimden baskı görmedim.

Can Arat’ı aldığımız için de eleştirildik. Sanki dünya çapında 10-15 stoperimiz var da biz almıyoruz. Düşüncelerimizden ne taviz ne de ödün veririz. O çocuklara güveniyorum. Defansta fazla seçeneğimiz yok, ama hücumda ise bolluk var. Atatürk ’Ne mutlu Türküm diyene’ demiş. Aurelio, ’Ben de Türküm’ diyor. Çocuklarımız, Almanya, Hollanda, İsviçre milli takımlarında oynuyor, kimse birşey demiyor. Aurelio da, Gökhan da Can da Lüksemburg önünde ilk 11’de oynayacak. Ben takıma aldım, başıma ne gelirse razıyım. Sorumluluğu ve riski ben taşıyorum. İleride Türk olacak yabancılar varsa, ihtiyacımız varsa onları da alırız. Lejyoner mi oluruz bilemem."

Hakan Şükür’e de değinen Terim, "İsviçre maçından sonra veda etmişti. İhtiyacım olursa çağırırım demiştim, çağırdım. Hakan bir dakika bile oynasa faydalı olacaktır. Şimdiye kadar futbolcuları ben seçtim, bundan sonra onlar bana kendilerini seçtirecekler. Emre Belözoğlu, oynamadığı maçlar için borcunu cezasını tamamladıktan sonra ödeyecek. Ankaraspor kalecisi Hakan’ı 2 penaltı kurtardı diye kadroya çağırmadık. 2 yıldır onu izliyoruz" dedi.

İnandığımdan vazgeçmem

2008 için ağır bir ceza aldığımıza değinen Terim, "2006 Dünya Kupası’na gitsek önemli başarılar kazanırdık. 2008 Avrupa Şampiyonası’na kalarak Türk futboluna yeni bir hareket getireceğiz. Başarılı olduğum ve inandığım sistemden vazgeçmem" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler