« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aurelio ve Nobre'nin Türk vatandaşı olmasına tepki

Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, Fenerbahçeli Aurelio’nun ardından, Beşiktaşlı Nobre’nin de Türk vatandaşı olmasına tepki gösterdi. Şan, Türk vatandaşlığı yerine yabancı kontenjan sayısının artılması gerektiğini savundu.

İsmail AKKAYA / KONYA, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Arka arkaya iki yabancı oyuncunun Türk vatandaşlığına geçmesinin etik bulmadığını belirten Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, "Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin yapmış olduğu bu hareketi doğru bulmuyorum. Bu tip olaylar Anadolu takımlarını büyük sıkıntıya sokar. Yabancı oyuncuların Türk vatandaşlığına geçirilmesi yerine yabancı kontenjan sayısının arıtırılmasında fayda vardır. Özellikle Avrupa’da mücadele eden takımlara kolaylık sağlaması için yabancı oyuncu sayı artırılabilir. Bu şekilde olursa Türk futbolu ve Türk futbolcuları kendini geliştiremez." diye konuştu.

KONYASPOR, FEDERASYONA DA TEPKİ GÖSTERDİ

Konyaspor taraftarının Sakaryaspor maçındaki küfürlü tezahüratları nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından Konyaspor Kulübü'ne verilen 250 bin YTL para cezasına da tepki gösteren Başkan Şan, Konyaspor’un kurban edildiğini ifade ederek, "PFDK'nın verdiği ceza en yüksek cezadır. Konyaspor bu cezayı hak etmedi. Sezon başlangıçında bir kurban aranıyordu ve Konyaspor da kurban oldu. Bu cezaya itiraz ettik ve Tahkim’e gittik. Ayrıca 'Konyaspor yönetimi istifa' diye tezahürat yapan bir taraftar için kulüp olarak hiç bir önlem alamayız. Çünkü ortada hiçbir şey yokken yönetimi hedef alan taraftara ne yapabiliriz. Bu tip olayların önlemi ancak emniyet tedbiri ile olur. Taraftar bunu bir şantaj olarak sürekli devam ettirebilir. O yüzden federasyon, alınan kararı ve bundan sonra bu tip olaylarda alınacak kararı şimdiden gözden geçirerek, kulüpleri mağdur etmeyecek şekilde hereket etmesi gerekir" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler