« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aurelio ve Batuhan 1 ay sonra sahada

A Milli Futbol Takımımızın doktoru Cengiz Dinç, Batuhan’ın 1 ay sonra topla çalışmalara başlayabileceğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gaziantepspor Yönetimi, Batuhan’ın 5 haftadan fazla futbol oynayamayacağını öne sürerek, genç futbolcuyla yollarını ayırmıştı.

Radyospor'da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Cengiz Dinç, Aurelio’nun da 1 ay sonra topla çalışmalara başlayacağını belirterek, Brezilyalı futbolcunun milli takımımızın ekim ayında yapacağı Belçika ve Ermenistan maçlarına yetişebileceğini söyledi.

Gaziantepspor Yönetimi’nin 5 haftadan fazla bir süre futbol oynayamayacağını öne sürerek yollarını ayırdığı Batuhan’ın sakatlığıyla ilgili bilgilere A Milli Takım doktoru Cengiz Dinç verdi.

Genç futbolcunu şu anda fizyoterapi çalışmaları yaptığını belirten Dinç, “Batuhan’ın kolundaki problemle ilgili ameliyatı gerçekleştiren Prof.Dr. Mustafa Karahan’la da görüştüm. Bir fikir alışverişinde bulunduk. Batuhan şu anda iyileşme sürecinde 8. haftayı doldurdu ve fiziyoterapi çalışmalarını yapıyor. Herhangi bir sorunu bulunmuyor ve çalışmaları gayet iyi gidiyor. Batuhan, iki buçuk aydır fiziksel bir antrenman yapmadı. Biz ameliyattan 3 ay sonra tam anlamıyla spor yababileceğini öngörmüştük. Bu süre hem iyileşme hem de fizik olarak oynayabilecek düzeye gelmesi için belirlenen bir süredir.

Batuhan, herhangi bir aksilik yaşanmadığı sürece en fazla 1 ay sonra topla çalışmalara başlayacaktır” şeklinde konuştu

Cengiz Dinç, Marco Aurelio’nun da ekim ayındaki milli maçlara yetişme olasılığının bulunduğunu belirterek,  “Aurelio, Sevillla’da Real Betis Kulubü doktorları tarafından kontrollerden geçirilecek, ardından ülkesine giderek oradaki doktorların kontrolünde, koşulara başlayacak ve giderek antrenman dozunu arttıracak. Yaklaşık 4 hafta sonra topla çalışmalara başlayabilecek. Ancak bu sürece yakından takip etmek gerekiyor. Dört hafta sonra her şeyi yapacak demek zor. Eğer 4 haftalık süreçte herhangi bir sorun yaşanmaz ise Aurelio, bu sürenin sonunda topla çalışmalara başlayacak. Ekimde A Milli Takımımızın Ekim’de yapacağı Belçika ve Ermenistan maçlarında Aurelio oynayabilir, fizik olarak yeterli görülür ve teknik direktörümüz Fatih Terim uygun bulursa” dedi.

Dinç, Mehmet Topal ve Semih Şentürk’ün Ukrayna ile yapılacak milli maçta yer alma ihtimallerinin bulunmadığını da belirterek şunları söyled.

“Şu anda milli takımımız için düşünülen futbolculardan Mehmet Topal, henüz takımla çalışmalara başlayabilecek düzeye geldi. Semih Şentürk de takımla çalışmalara katılmıyor.  Eğer durumlarında bir değişiklik olmaz ise teknik ekibime bu yönde bir rapor vereceğim. Tabii ki son kararı Fatih Terim hocamız verecek. Ancak bu futbolcular Ukrayna ile yapılacak özel maçın kadrosunda yer almaları zor gözüküyor”


Bunları da Beğenebilirsiniz