« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aurelio: Tanrı'nın bir lütfu

Beşiktaş'ın deneyimli futbolcusu Mehmet Aurelio, Ay-yıldızlı formayı giydiği için kendini çok şanslı hissettiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Mehmet Aurelio, Beşiktaş Kulübü'nün çocuklara yönelik çıkardığı Yavru Kartal Dergisi'nin ocak ayı sayısında yer alan röportajında, siyah-beyazlı takımın şampiyonluk şansı ile ilgili, “Beşiktaş, her gün üzerine biraz daha koyarak ilerleyen bir takım. Her gün daha iyiye gidiyoruz ve önümüzdeki her gün daha da gelişeceğiz. Sezon sonuna kadar aynı şekilde çalışmamızı sürdürürsek şampiyon olabiliriz” diye konuştu.

Türk Milli Takımı'nı seçmesiyle ilgili olarak da Aurelio, “Türkiye Milli Takımı'nda oynamayı Tanrı'nın bana verdiği bir lütuf olarak görüyorum. Ay-yıldızlı formayı giymek çok mutluluk verici bir olay. Bu nedenle kendimi çok şanslı hissediyorum” yorumunda bulundu.

Aurelio, unutamadığı maçlarla ilgili soruya, şöyle cevap verdi:
“En güzel maçlardan biri, Avrupa Şampiyonası'nda milli takımla Çek Cumhuriyeti'ne karşı oynadığımız karşılaşma. 2-0 geriden gelip 3-2'lik skoru yakaladığımız maç, benim için büyük önem arz ediyor. Arkasından da Hırvatistan maçı çok önemliydi. Bu güzelliklerin yanında en üzücüsü de, Almanya maçı oldu. 2-2'lik skordayken ve iyi oynarken son dakikada yediğimiz golle elenmiştik. Çok uzun bir süredir burada değilim ama Beşiktaş'ta yaşadığım en güzel maç olarak da, geçen sezon kupayı kazandığımız final maçını örnek verebilirim.”

Real Betis'te oynarken çok ciddi bir sakatlık geçirdiğini hatırlatan Aurelio, “O zaman ciddi anlamda futbolu bırakmayı düşündüm. Sonrasında ailemin bana verdiği destek sayesinde tekrar futbola dönebildim” dedi.

En beğendiği futbolcunun Brezilyalı Ronaldo Luis Nazario de Lima olduğunu anlatan Aurelio, “Hayatı boyunca çok büyük zorluklar yaşadı. Futbolculuk kariyerinde beş ameliyat geçirmesine rağmen, bir savaşçı gibi güzel oyununu sürdürdü. Üst düzeyde bir futbolcuydu” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz