ESKİŞEHİR HABERLERİ

AÜ Rektörü Prof. Dr. Gündoğan:

AA / Zehra Aydın
23.12.2014 - 20:18Son Güncelleme :

"Açıköğretim sistemimizin akredite olması bizi yurt dışında da öğrencileri olan bir sistem olarak daha da rahatlatacak. Bu anlamda yaklaşık bir yıl önce akreditasyon çalışmaları başlatıldı"

AA / Zehra Aydın

ESKİŞEHİR (AA) - Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Gündoğan, "Açıköğretim sistemimizin akredite olması bizi yurt dışında da öğrencileri olan bir sistem olarak daha da rahatlatacak. Bu anlamda yaklaşık bir yıl önce akreditasyon çalışmaları başlatıldı" dedi.

(AÜ) Atatürk Kültür ve Sanat Merkezinde, Mühendislik Fakültesi "2014 Türkiye Mükemmellik Ödülü" ve Mühendislik Fakültesi programlarının Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) Akreditasyonu ile EUR-ACE etiketi belgelerinin takdim töreni yapıldı.

AÜ Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, törende yaptığı konuşmada, Mühendislik Fakültesinin başarısının tesadüf olmadığını ve aldığı ödülle nedeniyle gururlandıklarını ifade etti.

Mühendislik Fakültesinin, akreditasyon sürecindeki başarısı nedeniyle AÜ'deki diğer fakültelere de örnek olduğunu aktaran Gündoğan, akredite olan diğer fakülteler konusunda bilgi verdi.

Açıköğretim sisteminin de akredite olması için çalışmalar yaptıklarını belirten Gündoğdu, "Açıköğretim sistemimizin akredite olması bizi yurt dışında da öğrencileri olan bir sistem olarak daha da rahatlatacak. Bu anlamda yaklaşık bir yıl önce akreditasyon çalışmaları başlatıldı" dedi.

MÜDEK'in 2007 yılında dernek haline geldiğini ifade eden ​MÜDEK Yönetim Kurulu Başkanı Erbil Payzın ilk EUR-ACE etiketi belgesini AÜ Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne verdiklerini söyledi.

Payzın, Mühendislik Fakültesini "2014 Türkiye Mükemmellik Ödülü" kazandığı için kutladı.

Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Mühendislik Fakültesi çalışanlarına, öğrencilerine ve Sürekli İyileştirme Ekibine "2014 Türkiye Mükemmellik Ödülü"ne verdikleri emek için teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, "2014 Türkiye Mükemmellik Ödülü" ve Mühendislik Fakültesi programlarının MÜDEK Akreditasyonu ile EUR-ACE etiketi belgelerinin takdim töreni yapıldı.​

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Eskişehir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Eskişehir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde AÜ Rektörü Prof. Dr. Gündoğan: haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

19 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  07:39
 • Öğle
  13:18
 • İkindi
  16:16
 • Akşam
  18:45
 • Yatsı
  20:03
Sayfa Başı