ANTALYA HABERLERİ

AÜ Öğrencileri İnsansız Hava Aracı Tasarımı Birincisi Oldu

IHA
16.09.2015 - 14:52Son Güncelleme :

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (AÜ) MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ, İNSANSIZ HAVA ARACI TASARIM EĞİTİMİ VE YARIŞMASI'NDA BİRİNCİ OLDU

IHA

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Mühendislik Fakültesi Öğrencileri, İnsansız Hava Aracı Tasarım Eğitimi ve Yarışması’nda birinci oldu.
Boeing ve İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından, 31 Ağustos - 6 Eylül tarihleri arasında, İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde gerçekleştirilen “Boeing Üniversiteler Arası İnsansız Hava Aracı Tasarım Eğitimi ve Yarışması” öğrencilerinin tasarladığı en başarılı insansız hava araçlarını ödüllendirdi. Türkiye’nin yedi farklı bölgesinden gelen üniversite öğrencilerinin tasarladığı hava araçlarının ödüllendirildiği “Boeing Üniversiteler Arası İnsansız Hava Aracı Tasarım Eğitimi ve Yarışması”nda, Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri birincilik ödülünü aldı. Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Şükrü Özen, yarışmaya Türkiye’nin 7 bölgesinden seçilen üniversitelerin davet edildiğini aktararak, yarışmada Akdeniz Üniversitesi’ni Yrd. Doç. Dr. Refik Sever’in akademik danışmanlığında oluşturulan; Özge Gürel, Atilla Özbıyık, Hasan Güner ve İlker Dağgöl’den oluşan ekibin temsil ettiğini söyledi.
Yarışmada gösterdikleri başarıdan dolayı ekibi tebrik eden Doç. Dr. Şükrü Özen, “Türkiye’nin önemli üniversitelerinin katıldığı yarışmada Akdeniz Üniversitesi ekibi birinci olarak bizi gururlandırdı” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden AÜ Öğrencileri İnsansız Hava Aracı Tasarımı Birincisi Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Eylül 2015 tarihinde saat 14 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AÜ Öğrencileri İnsansız Hava Aracı Tasarımı Birincisi Oldu haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:53
  • Guneş
   07:32
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   15:36
  • Akşam
   17:54
  • Yatsı
   19:21
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı